Menekşe yağı, pek fazla bilinmese de cilt sağlığına önemli faydalar sağlayan bitkisel yağlardan biridir. Canlı, parlak ve ışıl ışıl bir cilt yapısına sahip olunması açısından oldukça etkili olan menekşe yağı, hemen hemen her aktardan kolaylıkla temin edilebilmektedir. Ayrıca saç bakımında da fayda sağlayan bu yağ, doğru ve düzenli kullanımlarda etkili olabilmektedir.

Menekşe yağı günümüzde kullanılabilecek ideal kişisel bakım ürünlerinden biri olarak karşımıza çıkarken, cilt yaralarına iyi gelmesi, saç dökülmelerini engellemesi, saç köklerini besleyerek daha sağlıklı ve canlı saçların uzamasına yardımcı olması bu yağın faydaları arasında yer almaktadır. Cilde ve saç diplerine masaj yaparcasına uygulanan bu yağ, pek çok cilt ve saç sorununa iyi gelebilmektedir.

Menekşe Yağı Kullanım Yöntemleri

Menekşe Yağı Kullanım Yöntemleri

Menekşe Yağı Kullanım Yöntemleri

Menekşe Yağı Kullanımı genellikle kullanım amacına göre farklılık gösterebilmektedir. Örneğin; saç bakımında kullanılacak olan menekşe yağının tercihe göre şampuanın içerisine karıştırılarak kullanılabilmesi ya da saç diplerine dairesel hareketlerle uygulanabilmesi mümkündür. Üstelik direkt olarak uygulanabileceği gibi diğer bitkisel yağlar ile karıştırılarak da kullanılabilmektedir.

Diğer kullanım şekli ise badem yağı ve yumurta sarısı ile beraber karıştırılarak da saç maskesi olarak kullanılabilmesidir. Bu sayede daha canlı ve sağlıklı saçlar elde edilebilmektedir.

Cilt bakımında ise pamuk yardımı ile cilde uygulanabilen bu yağ, aynı zamanda nemlendirici kremlere ilave edilerek de kullanılabilmektedir.

Kimler Kullanabilir, Kimler Kullanamaz?

Hemen hemen her insanın kullanımına uygun olan bir yağdır. Genellikle kişisel bakım ürünü olarak tercih edilen bu yağ, yalnızca hassas cilt yapısına sahip olan, hamile ve emziren anneler tarafından kullanılmamalıdır.

Nasıl Saklanmalıdır?

Nasıl Saklanmalıdır?

Nasıl Saklanmalıdır?

Yağın kullanımı kadar saklama yöntemi ve koşulları da önem arz etmektedir. Diğer bitkisel yağlarda olduğu üzere plastik şişe yerine cam şişede bulunması gereken yağ, güneş görmeyen, serin ve kuru yerde muhafaza edilmelidir. Aksi takdirde kısa sürede bozulabilmekte ve fayda yerine zarar sağlayabilmektedir.

Öte yandan çocukların sağlığı ve güvenliği açısından da onların ulaşamayacağı yerlerde bulunmalıdır. Günümüzde her aktardan temin edebilmenin mümkün olduğu bu bitkisel yağ, ancak doğru, düzenli ve dikkatli kullanılması halinde fayda sağlayabilmektedir.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

2 “Menekşe Yağı Kullanım Yöntemleri!”üzerine düşünceler

  1. ŞENOL dedi ki:

    Ürünleriniz zaten çok güzel bir de yanında kahve gelince çok sevindim. Çok iyiydi.

  2. TUĞBA dedi ki:

    Whatsapptan bir sürü soru sordum hepsine yanıt verdiler ürünü de istediğim gibi kargoladılar çk tşkler artık bir numaralı aktarımsınız

Yorumlar kapalı.