Menekşe yağı, günümüzde oldukça nadir bulunan ve pek duyulmamış olan bitkisel yağlardan biridir. Bir argan yağı ya da hindistan cevizi yağı ile kıyaslandığında hakkında neredeyse hiçbir bilgiye sahip olunmayan yağ, menekşe çiçeğinin damıtılması ile elde edilen uçucu bir yağdır. Kullanımı antik çağlardan günümüze kadar ulaşırken, pek çok konuda yarar sağladığı ifade edilmektedir.

Menekşe Yağı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Menekşe Yağı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Menekşe Yağı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

İnsan sağlığına büyük fayda sağladığından ve oldukça meşakkatli bir şekilde üretildiğinden dolayı bu yapı satın alırken bazı konularda oldukça dikkatli ve özverili olmak gerekmektedir. Örneğin; menekşe yağı alırken dikkat edileceklerin başında, bu yağın tıpkı diğer bitkisel yağlarda olduğu üzere bir cam şişede muhafaza ediliyor olmasıdır. Çünkü bu yağ da diğer yağlar gibi plastik şişede saklandığında kısa süre içerisinde bozulabilmekte ve etkisini kaybedebilmektedir. Bunun ile beraber yağın orijinal olduğundan, içeriğinde herhangi bir kimyasal madde bulunmadığından emin olunması gerekmektedir.

Menekşe Yağının Faydaları

Gerek genel sağlığa, gerek cilt sağlığına, gerekse saç sağlığına büyük faydalar sağlayabilmektedir. Bu yağın cilt üzerindeki faydalarına bakılacak olursa; ciltteki kızarıklık ve tahrişlerin giderilmesi, nemlendirmesi, yumuşak ve pürüzsüz bir cilt elde edilmesi, yağın faydalarındandır. Bunun ile beraber kuru ve hassas ciltler için ideal bir kişisel bakım ürünü olan bu yağ, cildi hastalıklara karşı korurken, aynı zamanda mikrop ve bakterilerin de öldürülmesine yardımcı olabilmektedir.

Saça faydaları ise; saçın parlak, sağlıklı ve canlı bir görünüme kavuşmasını sağlamak, saç dökülmesi ve kepek oluşumunun önüne geçebilmesi, zamanla çeşitli etkenlerden dolayı yıpranan saçların onarmasıdır. Bunların yanı sıra yağ, nemlendirici ve arındırıcı bir özelliğe sahip olurken, bu özelliği sayesinde kuru ve yıpranmış saçları besleyebilmektedir.

Menekşe Yağı Nasıl Kullanılır?

Nasıl Kullanılır?

Nasıl Kullanılır?

Menekşe yağının dahili olarak kullanımı mümkün değildir. Yalnızca harici olarak kullanılan bu yağ, saç ve cilt üzerine uygulanmaktadır. Uygulama şekilleri ise, kullanım alanlarına göre belirlenmektedir. Örneğin; cildin nemlenmesi için kullanılacak olan menekşe yağının cilde direkt olarak uygulanması yerine su ile inceltilerek uygulanması gerekmektedir. Bu yağın faydalarını görebilmek için düzenli olarak kullanılması da oldukça önemlidir.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

Bir düşünce “Menekşe Yağı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  1. HİLAL dedi ki:

    Tamamen orijinal ürünler

Yorumlar kapalı.