Aktar Bloğu

Melisa Çayı Nasıl İçilmelidir?

Melisa Çayı Nasıl İçilmelidir

Uykusuzluktan sindirim sistemi bozukluklarına, sinir bozukluklarından mide sorunlarına varana kadar pek çok fayda sağlayan melisa çayı, günümüzde hemen hemen her evde yer alan bitki çaylarından biridir. Bu çayın en önemli özelliklerinden biri ise strese ve stres kaynaklı baş ağrılarına iyi gelmesi, insan bedenin rahatlatarak uykuya hazırlamasıdır. Bu nedenle de pek çok kişi için tüketilmesi tavsiye edilen bitki çayları arasında yer almaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Melisa Çayı Aç mı Tok mu İçilmelidir?

Melisa gibi bir bitki çayının günlük olarak tüketilmesi gereken miktar 1 ila 3 çay kaşığı arası kurutulmuş melisa otu ile demlenen normal bir fincandır. Akşam yatmadan önce tüketilmesi gereken bu çay, tok karnına içilmelidir.

Melisa Çayı Soğuk mu Sıcak mı İçilmelidir?

Melisa çayı isteğe bağlı olarak sıcak, soğuk ay da ılık olarak tüketilebilmektedir. Genel olarak kaynamış suyun içerisinde atılarak demlenmeye bırakılan melisa çayı, 10 dakika bekledikten sonra tüketilmektedir. 10 dakika bekleyen çay da ılımaktadır. Dolayısıyla melisa çayı çoğu zaman ılık olarak tüketilmektedir.

Melisa Çayının Faydaları Nelerdir?

Melisa çayının faydaları neredeyse sayamayacak kadar çoktur. Yatıştırıcı bir özelliğe sahip olan melisa çayı, stres ve yorgunluğu almakta, kaygıyı azaltmakta ve kalp sağlığına iyi gelmektedir. Bunun ile beraber çeşitli mide rahatsızlıklarını en aza indirgemesi, sindirim problemlerine yardımcı olması, bağırsak gazlarının giderilmesine yardımcı olması, ateşi düşürmesi, kalp sağlığına iyi gelmesi, pek çok açık yaranın hızlı bir şekilde kapanmasını sağlaması, östrojen hormonunu yükseltmesi ve idrar yolu enfeksiyonlarına iyi gelmesi, melisa çayının faydaları arasında yer almaktadır.

Belirli aralıklarda ve düzenli olarak tüketilen bu bitki çayı, bu şekilde büyük faydalar sağlayabilmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Melisa Çayı Nasıl Demlenir?

Melisa çayının hazırlanışı oldukça kolaydır. Aktarlarda kurutulmuş bitki olarak satılan bu çay, kaynamış suyun içerisine atılarak demlenebilmektedir.

Öncelikle melisa çayını demleyebilmek için yarım litre suyu kaynatmak gerekmektedir. Kaynamış suyun içerisinde 10 gram kadar koyulan melisa çayını, 10 dakika boyunca demlemeye bırakılmaktadır. Bu şekilde tüketime hazır olacaktır.

Melisa çayını isteğe göre soğuk, sıcak ya da ılık olarak tüketebilmek mümkündür. Fakat genellikle ılık olarak tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Melisa Çayı Nerede Satılır?

Melisa Çayı, aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Melisa Çayı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitki çaylarını inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.