Limon, günlük hayatta oldukça sık kullanılan ve tüketilen meyvelerden biridir. Vücut ve sağlık için oldukça faydalı olan bu meyvenin mikrop öldürücü ve zararlı bakterilerden arındırıcı bir özelliği bulunmaktadır. Limondan elde edilen bitkisel yağ ve sabun da, kendisi kadar etkili olmakta, çeşitli cilt ve saç problemlerine fayda sağlamaktadır. Dolayısıyla günümüzde pek çok sağlık sorununa karşı kullanılabilen limonlu sabun, tamamen doğal ve bitkisel bir içeriğe sahip olması sebebiyle tercih edilmektedir.

Limonlu Sabunun Saça 7 Faydası

Limonlu sabun, saç üzerinde oldukça faydalı ve etkili olan doğal sabun olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun ile beraber saç köklerini beslemesi, kuru ve cansız saçları nemlendirerek daha sağlıklı bir hale getirmesi, yıpranmış olan saçları onarması ve parlak bir görünüm elde edilmesini sağlaması, yine limonlu sabunun saça faydaları arasında yer almaktadır.

Limonlu Sabunun Cilde Faydaları

Limonlu Sabununun Saca 7 Faydasi 1

 

Limonlu sabunun faydaları yalnızca saçlar ile sınırlı kalmazken, bu sabun cilt üzerinde de oldukça büyük etkiler gösterebilmektedir. Örneğin; ciltteki gözeneklerin temizlenmesini, gözeneklerin açılmasını, cildin rahat nefes almasını sağlayan limonlu sabun, yüzde oluşan çillerin ve güneş lekelerinin giderilmesini, yeni çil lekelerin oluşmasının engellenmesini sağlarken, aynı zamanda ciltteki siyah nokta, akne ve sivilce gibi cilt problemlerin de ortadan kaldırmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra antiseptik ve antibakteriyal özelliklere sahip olan limon aromalı sabun, ağrıyan bölgelere uygulandığında ağrıyı hafifletmekte, vücudun bağışıklık sistemini güçlendirmekte ve mikroplara karşı koruyucu bir etki göstermektedir.

Limonlu Sabunun Kullanımı

Çoğu zaman sağlamış olduğu faydaları nedeniyle kişisel bakım amacıyla kullanılan limonlu sabun, kullanım amacına göre farklı şekillerde uygulanabilmektedir. Örneğin; baş ağrısı ya da eklem ağrısı gibi durumlarda limonlu sabunun köpüğü ile ağrıyan bölgeye masaj yapılmakta ve bu şekilde ağrının hafiflemesi sağlanmaktadır.

Günlük cilt temizliği için kullanılabilecek ideal bir bitkisel sabun olan limonlu sabun, direkt olarak yüze dairesel hareketlerle uygulanabilmektedir.

Limonlu Sabun Nerede Satılır?

Limonlu Sabun, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Limonlu Sabun satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.