Günümüzde oldukça fazla rağbet gören bitkisel sabunlar, çeşitli kimyasal içeriğe sahip olan kişisel bakım ürünlerinin yerini yavaş yavaş almaya başladı. Limonlu sabun da, insanların oldukça sık kullanış olduğu sabunlardan biri haline geldi.

Limonlu Sabun Faydaları Nelerdir?

Limon aromalı sabun, hem cilt, hem de saç bakımı açısından bir hayli önemli bir bakım ürünü olarak karşımıza çıkmaktadır. İçeriğindeki pek çok vitamin, mineral ve bileşenler sayesinde çeşitli cilt ve saç sorunlarını kökünden çözmeyi başaran bu sabun, saç ve cilt üzerindeki mikropların uzaklaştırılmasını, dış etkenlere karşı korunmasını sağlamaktadır.

Limon yağından elde edilen limonlu sabun, kuru, yağlı ve karma ciltlerde kullanıma uygun olan bir temizlik ürünüdür. Problemli olan cilt ve saçlar için ideal bir ürün olan bu sabun, pek çok farklı faydalarını da gösterebilmektedir.

Limonlu Sabunun Cilde Faydaları

Cilt üzerinde kullanılan limonlu sabunun faydaları saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Örneğin; cilt gözeneklerini temizlemesi, cildin rahat bir nefes almasına yardımcı olması, siyah noktalar, sivilceler ve akneler için mucizevi bir doğal sabun olması, cilt lekelerini gidermesi, bu sabunun faydaları arasında yer almaktadır. Bunun ile beraber güneş lekelerine, çillenmelere ve ciltte yeni çil oluşumunun önüne geçilmesine fayda sağlayan limonlu sabun, aynı zamanda doğal bir antiseptik olma özelliği ile bilinmektedir. Cildin nem dengesini sağlayan daha canlı ve parlak görünmesine yardımcı olur, köpüğü ile cilde uygulanan masajlarda baş ve eklem ağrılarını hafifletebilir.

Limonlu Sabunun Saça Faydaları

Limonlu sabun faydaları saç üzerinde de oldukça fazladır. İçeriğinde bol miktarda bulunan C vitamini sayesinde saç derisindeki mikropların atılmasını sağlayan bu sabun, saç diplerinde meydana gelen kepeğin giderilmesini ve yeni kepek oluşumunun önüne geçilmesini sağlayabilmektedir.

Günümüzde oldukça sık kullanılan bu bitkisel sabun aynı zamanda saçların daha sağlıklı, canlı, parlak ve hacimli görünmesine yardımcı olmaktadır. Dökülen saçların yerine yenisinin uzamasına yardımcı olması da, yine bu sabunun saça olan faydalarındandır. Limonlu sabunun saç üzerindeki bu gibi etkilerini görebilmek için ekstra bir şampuan kullanımına gerek olmamakta, düzenli ve yalnız başına kullanılması gerekmektedir. Aksi takdirde herhangi bir faydasını görebilmek mümkün olmayacaktır.

Limonlu Sabun Nerede Satılır?

Limonlu Sabunu, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Limonlu Sabunu satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler