Aktar Bloğu

Limonlu Sabunun Cilde 10 Faydası

Limonlu sabunun cilde  faydasi

Limon, günümüzde oldukça sık kullanılan meyvelerden biridir. Gerek vücut için, gerek cilt için oldukça faydalı olan bu meyvenin mikrop öldürücü özelliği bulunmaktadır. Limonlu sabun da en az limonun kendisi kadar etkilidir. Özellikle cilt problemleri üzerinde oldukça etkili olan bu bitkisel sabun, hemen hemen her cilt tipi için uygun olan bir üründür. Öte yanda şifa kaynağı olarak da kabul edilen limonlu sabun, baş ve vücut ağrıları için birebirdir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Limonlu Sabunun Saça 7 Faydası

Limonlu sabun daha cilt gibi saç üzerinde de oldukça faydalıdır. Limonlu sabun ile saç diplerine uygulanan masaj sayesinde saç derisini tahriş eden ve saçları zayıflatan bakteriler yok olurken, mikroplardan da kurtulabilmek mümkündür. Bunun ile beraber kan dolaşımını artıran bu doğal sabun, saç köklerine daha fazla oksijen ulaşmasını, saçların daha sağlıklı ve daha güçlü bir şekilde uzamasını sağlamaktadır.

Limonlu sabunun faydalarından en verimli bir şekilde yararlanabilmek için tercih edilen sabunun tamamen doğal yollardan elde edilen ve içeriğinde herhangi bir kimyasal maddeye yer verilmeyen sabun olması gerekmektedir.

Limonlu Sabunun Cilde Faydaları

Cilde de oldukça fazla faydası bulunan limonlu sabun, doğal bir antiseptik özelliğine sahiptir. Ciltteki gözenekleri açarak cildin nefes almasını sağlaması, siyah noktaların yok edilmesini, sivilcelerin giderilmesini, vücutta meydana gelen çillerin kaybolmasını ve yeni çillerin oluşumunun engellenmesini sağlaması, limonlu sabunun cilde faydalarındandır.

E ve C vitaminleri bakımından oldukça zengin olan limonlu sabun, herhangi bir zararı olmayan şifalı bir sabundur. Özellikle el ve ayaktaki nasırlarında da oldukça etkisi olan bu sabun, cildin nemlenmesini ve nem dengesini sağlamaktadır. Üstelik bu sabunun köpüğü ile yapılan masajlar baş ve vücut ağrılarına iyi gelmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Kişisel bakım amacıyla tercih edilen limonlu sabunu el, ayak, yüz ve vücut temizliği için kullanabilmek mümkündür. Ayaktaki nasırların iyileştirilmesi amacıyla kullanılacak olan limonlu sabunun sorunlu olan bölgeye sürülmesi ve üzerinin streç filmle sarılması gerekmektedir. Yarım saay kadar bu şekilde bekletildikten sonra yıkanması tavsiye edilir. Bu sabunun kullanılması halinde gözle görülür etkiler elde edebilmek mümkünken, sivilce ve siyah noktalar için ise düzenli bir şekilde kullanıldığı takdirde faydalı olabilmektedir.

Limonlu Sabun Nerede Satılır?

Limonlu Sabun, marketlerde, aktarlarsa, bitkisel ve doğal sabunlarla birlikte kozmetik ürünlerin satıldığı dükkanlarda bulabilirsiniz. İnternetten hemen limonlu sabun satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel ve doğal sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Benzer İçerikler