Aktar Bloğu

Limonlu Sabun Nasıl Kullanılır?

Limonlu sabun nasil kullanilir

Limonlu sabun, gerek cilt üzerinde, gerekse saç üzerindeki faydaları ile bilinen bitkisel sabunlardan biridir. İçeriğindeki pek çok yararlı bileşen sayesinde çeşitli etkiler gösteren limonlu sabun, en çok tercih edilen kişisel bakım ürünleri arasında yer almaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Özellikle ağır akneli ciltler için oldukça ideal ürünlerden biri olan limonlu sabun, ciltte meydana gelen aknelerin, sivilcelerin ve siyah noktaların giderilmesine yardımcı olmaktadır. Öte yandan yine kuru ciltler üzerinde oldukça büyük etkiler gösteren bu doğal sabun, cildin nem dengesini sağlamakta ve doyasıya nemlenmesine katkı sağlamaktadır.

Limonlu Sabun Nasıl Kullanılır?

Limonlu sabunun kullanım şekli, genellikle ne amaçla kullanılacağına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Genellikle cilt bakımı için tercih edilen bu sabun, sabah ve akşam olmak üzere günde ortalama 2 defa cilde uygulanabilmektedir. Limonlu sabunun içeriğindeki sitrik asidin cilt üzerinde herhangi bir reaksiyona neden olmaması adına cilt üzerinde çok fazla bekletilmemesi ve ılık su ile iyice durulanması gerekmektedir. Bu sayede limon aromalı sabunun cilde faydası oldukça fazla olabilmektedir.

Limonlu Sabunun Özellikleri Nelerdir?

İçeriğindeki doğal ve yararlı bileşenleri sayesinde pek çok özelliğe sahip olan limonlu sabun, sitrik asit özelliği sayesinde cildin daha sağlıklı görünmesine ve derinlemesine temizlenmesine yardımcı olmaktadır. Öte yandan C vitamini deposu olma özelliğine sahip olan limonlu sabun, cildin ihtiyacı olduğu kadar nemlenmesine ve nem dengesini sağlamasına destek olmaktadır.

Bu özelliklerinin yanı sıra sivilce, akne gibi cilt problemleri olanlar ideal bir ürün olan limonlu sabunun faydaları sadece bunlarla sınırlı değildir. E vitamini bakımından da oldukça zengin olan bu sabun, mikrop öldürücü bir özelliğe de sahiptir. Bu sayede cildi mikroplardan ve bakterilerden korurken, el ve ayaktaki nasırları gidermekte ve ciltteki gözenekleri açarak cildin nefes almasını sağlamaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Limonlu Sabunu Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Limonlu sabunun faydaları çok olmakla beraber kullanırken dikkat edilmesi gereken sabunlardan biridir. içeriğindeki bazı bileşenler nedeniyle bazı hassas ciltlerde çeşitli etkiler gösterebilen limonlu sabun, ciltte alerjik reaksiyonlara neden olabilmektedir. Dolayısıyla kullanımına başlanmadan önce cildin küçük bir yerinde test edilmesi gerekmektedir. Ayrıca bu sabunu kullandıktan sonra güneş ışığından ya da nemli ortamlardan da uzak durmak gerekir.

Limonlu Sabun Nerede Satılır?

Limonlu sabun, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen limonlu sabun satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!