Aktar Bloğu

Limon Kabuğu Yağı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Limon kabuğu yağı, insanın çoğu zaman kişisel bakım alanında kullanmış oldukları bitkisel yağlardan biridir. Limon kabuğunun soğuk sıkım işleminden geçirilmesi ile elde edilen bu yağ, cilt ve saç sağlığının yanı sıra mide bulantılarına, kusmalara, uykusuzluğa, hazımsızlığa ve bu gibi pek çok sağlık sorununa iyi gelmektedir.

Limon Kabuğu Yağı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Limon Kabuğu yağı alırken dikkat edileceklerin başında bu yağın soğuk sıkım olması ve yüzde 100 bitkisel olması gelmektedir. Bu gibi bitkisel yağları satın alırken dikkat edilmesi gereken ilk hususlar bunlar olurken, ayrıca yağın cam şişede muhafaza ediliyor olması, güneş görmeyen, serin ve kuru yerde bulunması da önemlidir. Limon kabuğu yağı ancak bu şekilde faydalı olabilmektedir.

Limon Kabuğu Yağının Faydaları

Genellikle kişisel bakımına önem veren insanların tercihleri arasında yer alan limon kabuğu yağı oldukça faydalı bir üründür. Saç bakımında tonik olarak kullanılabilen bu yağ, sağlıklı, güçlü ve bakımlı saçlar elde edilmesine yardımcı olmaktadır. Üstelik saç köklerini besleyerek daha güçlü saçların uzamasına yardımcı olmakta ve saç dökülmelerinin de önüne geçebilmektedir.

Öte yandan cilt bakım yağları arasında yer alan limon kabuğu yağı, güçlü bir tonik olarak da cilde uygulanabilmektedir. Özellikle yağlı cilt yapısına sahip olanlar için ideal bir kişisel bakım ürünü olarak tercih edilebilirken, sivilce, akne, siyah nokta gibi cilt sorunlarını ortadan kaldırabilmekte, sağlıklı, temiz, canlı, parlak ve pürüzsüz bir cilt yapısı sunabilmektedir.

Limon kabuğu yağının genel sağlık açısından faydaları ise; strese ve uykusuzluğa iyi gelmesi, hazımsızlık ve gaz giderici özelliği, kan dolaşımını artırması, ateş, tifo ve sıtma gibi rahatsızlıklara fayda sağlaması, vücudu toksinlerden arındırması ve solunum yolu rahatsızlıklarına iyi gelmesi olarak gösterilebilmektedir.

Limon Kabuğu Yağı Nasıl Kullanılır?

Limon kabuğu yağının kullanım yöntemleri çoğu zaman amacına göre farklılık göstermektedir. Saç ve cilt bakımında tonik olarak kullanılabilen limon kabuğu yağı, cilde bir pamuk yardımı ile uygulanabilmektedir. Saç diplerinde ise masaj yaparak uygulanmaktadır.

Dahili olarak da kullanımı mümkün olan bu yağ, bir bardak suyun içerisine 3 damla kadar damlatılarak da tüketilebilmekte ya da gargara yapılabilmektedir.

Limon Kabuğu Yağı Nerede Satılır?

Limon Kabuğu Yağı, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerinin ve bitkisel yağların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Limon Kabuğu Yağı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel yağları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Benzer İçerikler

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.