Aktar Bloğu

Lekeli Ciltler İçin Buğday Yağı Denediniz mi?

Lekeli ciltler icin bugday yagi denediniz mi

Günümüzde pek fazla bilinmeyen bitkisel yağlar arasında yer alan buğday yağı, oldukça faydalı olan bir yağdır. İçeriğindeki bol miktarda vitamin ve mineraller sayesinde cilde, beyne, saçlara ve sağlığa büyük ölçüde fayda sağlayan bu yağ, özellikle yumuşatıcı etkisi ile bilinmektedir. Cilde uygulanması halinde cildi, el ve ayak nasırlarına uygulanması halinde nasırları, saçlara uygulanması halinde ise hem saçları hem de saç derisini yumuşacık yapan buğday yağı, buğdayın özünden soğuk pres yöntemi ile elde edilmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Lekeli Ciltler için Buğday Yağı Deneyebilirsiniz!

 Buğday yağı, çeşitli bitkisel yağlar arasında cilde en çok fayda sağlayan yağlardan biridir. Bu nedenle kişisel bakımına önem verenler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Özellikle de lekeli cilt üzerindeki mucizevi etkileri ile bilinen buğday yağı, çeşitli nedenlerden dolayı ciltte meydana gelen ve kötü bir görünüme neden olan lekelerin giderilmesi konusunda büyük ölçüde fayda sağlayabilmektedir. Örneğin; cildinde güneş lekeleri, çil ve bunun gibi problemleri bulunan kişilerin buğday yağını düzenli bir şekilde kullanması, etkisini kısa süre içerisinde görebilmesini sağlayabilmektedir.

Buğday Yağının Cilde Faydaları

Buğday yağının cilde faydaları, elbette sadece cilt lekelerinin giderilmesine yardımcı olması ile sınırlı değildir. Bunun dışında ciltte adeta detoks etkisi oluşturmasından dolayı pek çok kişi için adeta vazgeçilmez bir kişisel bakım ürünü haline gelen bu yağ, cilt sağlığı açısından önemli bir rol oynamaktadır.

İçeriğinde bulunan bol miktarda E vitamini sayesinde cilt kuruluğu konusunda da oldukça etkili olan buğday yağı, cildin ideal nem oranını dengeleyebilmekte ve cildin kurumasının önüne geçebilmektedir. Ciltte meydana gelen sivilce, siyah nokta gibi cilt problemlerinin ve göz altı morluklarının giderilmesine yardımcı olması da, yine bu doğal ürünün faydaları arasında yer almaktadır.

Buğday Yağının Saça Faydaları

Buğday yağının faydaları, saç üzerinde de oldukça fazladır. Saç dökülmelerinin önüne geçebilmek, saçların daha güçlü bir hale gelmesini sağlamak ve saç köklerini olabildiğinde besleyebilmek adına kullanılabilecek olan buğday yağı, ideal saç bakım ürünlerinden biri olarak gösterilebilmektedir. Üstelik saç kuruluğunun giderilmesi, saçın nemlendirilmesi ve saçı daha canlı, parlak ve doğal bir görünüm kazandırması, buğday yağının saça faydası olarak gösterilebilmektedir. Bu nedenle kuru, nemsiz, kırılgan ve bakımsız saça sahip olan kişilerin buğday yağını düzenli olarak kullanması tavsiye edilmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Buğday Yağı Nerede Satılır?

Buğday Yağı, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerinin ve bitkisel yağların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Buğday Yağı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel yağları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!