Lavantalı sabun, lavanta tohumu, yağı ve çekirdeğinden elde edilen bir tür bitkisel sabundur. Ferahlatıcı, rahatlatıcı, uyarıcı özelliklerine sahip olmasının yanı sıra hoş bir kokusu olan lavantalı sabun, cilt ve sağlık için oldukça faydalıdır. Cilde tazelik ve canlılık verirken, suyu çekebilen ince tabakası sayesinde cildi iyice temizleyebilmektedir. Bunun ile beraber içeriğindeki yararlı bileşenleri sayesinde cilde sayılamayacak kadar çok olumlu etkisi bulunan lavantalı sabun, herhangi bir kimyasal madde içermemektedir.

Kişisel bakım amacıyla oldukça fazla tüketilen lavantalı sabunun, bitkisel ürün satışı gerçekleştiren tüm aktarlardan, internet üzerinden ya da bazı kozmetik mağazalarından bulabilmek mümkündür.

Lavantalı Sabunun Faydaları

Lavantalı sabunun insan sağlığı ve cildi için yararları sayılamayacak kadar fazladır. Tüm vücut için banyoda kullanıldığı takdirde bedene rahatlatıcı bir etki eden lavanta sabununun, zona hastalığı üzerinde de olumlu etkileri bulunmaktadır. İçeriğinde bulunan lavanta yağı, ciltte herhangi bir tahribata neden olmadan antiseptik özelliği ile koruma sağlamaktadır. Ferahlatıcı ve rahatlatıcı özelliği, güzel kokusu ve uyarıcı etkisi sayesinde cilde tazelik verirken, aynı zamanda bedende oluşan kökü kokuların giderilmesine ve cildin kalıcı bir şekilde yumuşamasına yardımcı olmaktadır. İltihaplanmanın önüne geçebilen lavantalı sabunun hücre yenileyici özelliği de mevcuttur.

Lavanta yağının sinirleri yatıştırıcı bir terapi etkisi bulunmaktadır. Dolayısıyla sinirleri yatıştırması, depresyon ve uykusuzluğa iyi gelmesi de lavantalı sabunu faydaları arasında yer almaktadır. Ayrıca ciltte ve saçta tonik etkisi oluşturan bu sabunun, cildin yağ dengesini oluşturarak doğal bir koruma etkisi sağlaması da mümkündür. Saça canlılık verir ve kepeklenmenin önüne geçmektedir.

Lavantalı Sabunun Zararları Var Mı?

Lavantali Sabununun Zararlari Var mi 1

 

Lavantalı sabunun bilinen ya da bilinmeyen pek çok faydası mevcuttur. Normal şartlarda bu sabunun bilinen herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Fakat kullanılan lavantalı sabunun tümüyle doğal sabun olduğundan ve hiçbir kimyasal bileşen içermediğinden emin olunması gerekmektedir. Orijinal olmayan bu ürünlerde lavanta sabunu zararları ile karşılaşabilmek mümkündür.

Lavanta sabununun kullanıldıktan sonra kurulanması ve dikkatli bir şekilde muhafaza edilmesi gerekmektedir. Lavanta sabununu en iyi muhafaza edebilme yöntemi ise kuru ve ahşap sabunlukta güneş ışığı görmeyecek şekilde muhafazasıdır.

Lavantalı Sabun Nerede Satılır?

Lavantalı Sabun, kozmetik ürünü satılan dükkanlarda, marketlerde, hipermarketlerde ya da aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen lavantalı sabun satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.