Osmanlı zamanında hamam sabunu olarak kullanılan lavantalı sabunu, günümüzde de oldukça sık tercih edilen doğal sabunlardan birdir. Organik ve bitkisel bir içeriğe sahip olmasının yanı sıra hoş kokusu, insan cildine sağlamış olduğu faydaları ve dinlendirici özelliği sayesinde tercih edilen bu sabun, aynı zamanda üstün performanslı bir temizlik ürünü olarak da kullanılmaktadır.

Lavanta tohumu, yağı ve çiçeklerinden elde edilen lavantalı sabunu, insan vücudunda ferahlatıcı, rahatlatıcı ve dinlendirici bir etki göstermektedir. Bu gibi özelliklerinin yanı sıra cilt üzerinde çeşitli faydalar sağlayan bu sabun, günümüzde hemen hemen her aktarda bulunabilmektedir.

Lavantalı Sabunun Faydaları Nelerdir?

Lavantalı sabunu faydalarından ilki, ciltte meydana gelen akne, sivilce ve siyah nokta gibi problemlere karşı temizleyici bir özellik göstermesidir. Cildi sivilcelerden arındıran, siyah noktaları temizleyen ve gözenekleri açarak cildin rahat bir nefes almasını sağlayan lavantalı sabunu, vücutta oluşan kötü kokuların giderilmesini ve bunun yerine hoş kokusunun sarmasını sağlamaktadır. Öte yandan cilde canlılık, tazelik ve sağlıklı bir örünüm kazandırması, zona hastalığına iyi gelmesi, doku çürümelerine karşı etkili olması, saçtaki sirkeleri gidermesi ve deri yanıklarının hızlı bir şekilde iyileşmesine yardımcı olması, yine lavantalı sabunu faydaları arasında yer almaktadır.

Lavantalı Sabunun Cilde Faydaları

Cilt bakımına önem veren kişiler tarafından tercih edilen lavantalı sabunu, cilt üzerinde mucizevi etkiler göstermektedir. Öncelikli olarak cildi günün stres ve yorgunluğundan arındırması, dinginleştirmesi, hoş kokusu sayesinde insana rahatlama hissi vermesi ile dikkat çeken bu sabun, aynı zamanda ideal bir kişisel bakım ürünü olarak kullanılmaktadır. Bu gibi etkilerini tamamen doğal ve organik bir yapıya sahip olmasına borçlu olan lavantalı sabun, akne, sivilce, siyah nokta, zona gibi cilt ve deri hastalıkları, doku bozulmaları, yanıklar ve güneş lekelerine karşı etki göstermektedir.

Lavantalı Sabunun Saça Faydaları

Cilt üzerindeki etkilerinin yanı sıra saçlar üzerinde de oldukça faydalı olan lavantalı sabun, saç diplerinde meydana gelen kepeklenmelerin giderilmesini ve yeniden oluşumunun önüne geçilmesini sağlamaktadır. Öte yandan saç derisini derinlemesine temizleyerek kökleri bakteri ve mikroplardan arındıran bu bitkisel sabun, daha sağlıklı, daha canlı, daha parlak bir saç görünümüne kavuşulmasını sağlayabilmektedir.

Lavantalı Sabun Nerede Satılır?

Lavantalı Sabun, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Lavantalı Sabun satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler