Aktar Bloğu

Lavantalı Sabununun Cilde 10 Faydası

Lavantali sabununun cilde  faydasi

Lavantanın özü ve çiçeklerinden elde edilen lavantalı sabun, gerek saç bakımında, gerekse cilt bakımında oldukça fayda sağlayan bitkisel sabunlar arasında yer almaktadır. İnsan vücudunda ferahlatıcı, rahatlatıcı ve dinlendirici bir etki oluşturan lavantalı sabun, sağlık açısından kullanılabilecek en ideal bitkisel ürünlerden biridir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Lavantalı sabunu kişisel bakımı için kullanan pek çok kişi memnuniyetini dile getirirken, hem ciltte, hem de saçlarda bu denli olumlu etki göstermesinin en büyük nedeni ise tamamen doğal ve organik bir içeriğe sahip olmasıdır.

Lavantalı Sabunun Saça 5 Faydası

Lavantalı sabun, ciltte olduğu gibi saçlarda da büyük faydalar sağlayan bir üründür. İçeriğinde herhangi bir katkı maddesine yer verilmeyen lavantalı sabun faydaları, olabildiğinde çoktur. Saçların daha canlı ve daha parlak bir görünüm kazanması konusunda önemli bir etkiye sahip olan lavantalı sabun, ayrıca saçların daha yumuşak bir hale gelmesini sağlayabilmektedir. Bu sayede saçlar daha kolay taranmakta ve şekil alabilmektedir.

Lavantalı sabunun saç üzerindeki faydalarından bir diğeri ise saç derisinde meydana gelen kepeklenmelerin önüne geçmesi ve mevcut kepeklerin de giderilmesini sağlamasıdır. Ayrıca saç diplerindeki kan dolaşımını etkili bir hale getirmekte ve saçların sağlıklı bir şekilde uzamasını desteklemektedir.

Lavantalı Sabunun Cilde 10 Faydası

Lavantalı sabunun cilde faydaları, neredeyse sayılamayacak kadar çoktur. Fakat bu sabunun en belirgin özelliklerine birkaç örnek göstermek gerekirse; ciltte meydana gelen ve günümüzde pek çok kişinin problemi olan sivilce, akne ve siyah noktaların giderilmesini sağlamasıdır. Ciltte kalıcı bir yumuşaklık oluşturan bu sabun, aynı zamanda rahatlatıcı, ferahlatıcı gibi özellikleri ve hoş kokusu sayesinde cilde tazelik ve canlılık kazandırmaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Öte yandan yanık ve doku bozulmalarının iyileşmesinde faydalı olan bu doğal sabun, zona hastalığına karşı da oldukça etkili olması ile bilinmektedir. İltihaplanmayı önleyen, hücreleri yenileyen, ciltte tonik etkisi oluşturan ve bu sayede cildin yağ dengesini kurup, doğal bir koruma sağlayan lavantalı sabun, bu gibi özellikleri nedeniyle tercih edilmektedir. Ayrıca özellikle kış aylarında ciltte meydana gelen pul pul dökülmelerin önüne geçilmesini sağlaması ve antiseptik özelliği sayesinde cildi dış etkenlere karşı koruyabiliyor olması, lavanta sabunun cilde faydaları arasında yer almaktadır.

Lavantalı Sabun Nerede Satılır?

Lavantalı Sabun, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Lavantalı Sabun satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!