Lavanta sabun, tümüyle doğal ve organik yöntemler elde edilen bitkisel sabunlardan biridir. Lavantanın tohumu kullanılarak üretilen bu sabun, bir hayli faydalı olmasının yanı sıra mucizevi bir şekilde rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Lavanta sabunu, gerek vücut temizliği, gerek cilt bakımı, gerekse saç bakımı için kullanılan doğal ürünlerin başında gelmektedir. İçeriğindeki faydalı bileşenleri sayesinde herhangi bir zararı bulunmayan ve alerjik reaksiyona neden olmayan sabunlar arasında yer almaktadır.

Lavanta sabununun yapımında, lavanta çiçeğinin en önemlileri toplanarak, bu çiçeklerin tohumu kullanılmaktadır. 3 madde de birleştirilerek tamamen doğal yollardan elde edilen bu doğal sabun, oldukça etkileyici bir kokuya sahiptir. Vücutta yatıştırıcı ve sakinleştirici bir etkisi bulunurken, depresyon, uykusuz gibi problemlere iyi gelmektedir.

Öte yandan lavantalı sabunun faydaları arasında, cildin nem dengesini korumak, çeşitli cilt ve deri hastalıklarının iyileşmesine yardımcı olmak, tahriş olan cildi toparlamak, cildin doğal bir görünüm elde etmesini sağlamak gibi özellikler yer almaktadır.

Lavantalı Sabunun Saça 10 Faydası

Lavantalı sabunu, cilt üzerinde etkili olduğu kadar saç üzerinde de etkilidir. Oldukça hoş bir kokuya sahip olan bu sabun, saç dökülmesinin önüne geçmekte, kan dolaşımını artırmakta ve bu sayede saçın daha sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlamaktadır.

Tüm bunların yanı sıra lavanta sabunu kepeğe karşı etkili olan bir sabundur. Kepek oluşumunu önleyip var olan kepeklerin giderilmesini sağlayan lavanta sabunu, ayrıca saçı yumuşacık bir hale getirebilmekte, canlı ve parlak bir görünüm elde etmesine yardımcı olmaktadır. Lavanta sabunu ile saçın derisine masaj yapıldığında hem saçın beslenmesi hem de nem dengesi sağlanabilmektedir.

Lavanta Sabunu Saça Nasıl Uygulanır?

Lavantali Sabunun Saca 10 Faydasi 1

 

Genellikle saç bakımı ya da cilt bakımı gibi kişisel bakım amacıyla tercih edilen lavanta sabunu, oldukça faydalı etkilere sahiptir. Lavanta sabununun özelliklerinden en verimli bir şekilde faydalanabilmek için önerildiği şekilde kullanılması gerekmektedir. Saç bakımında lavanta yağını kullanırken öncelikle saçın iyice ıslatılması ve köpüklenerek birkaç dakika bekletilmesi gerekmektedir. Ardından iyice durulanması saç bakımı için yeterli olacaktır.

Lavantalı Sabun Nerede Satılır?

Lavantalı Sabun, marketlerde, aktarlarsa, bitkisel ve doğal sabunlarla birlikte kozmetik ürünlerin satıldığı dükkanlarda bulabilirsiniz. İnternetten hemen lavantalı sabun satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel ve doğal sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.