Lavantalı sabun, genellikle hamam sabunu olarak kullanılan ve tarihi oldukça eski yıllara dayanan bir kişisel bakım ürünüdür. İnsanların olağanüstü bir temizlik hissi veren lavantalı sabun, saç ve cilt üzerinde de büyük faydalar sağlayabilmektedir. Tamamen doğal ve organik bir içeriğe sahip olması da, bu sabunu bir hayli cazip kılmaktadır.

Lavantalı Sabunu Nasıl Kullanılır?

Günümüzde en çok rağbet gören bitkisel sabunlardan lavantalı sabun, kullanım amacına göre farklı şekillerde uygulanabilmektedir. Örneğin; cilt bakımı için kullanılması durumunda lavantalı sabunun iyice köpürtülüp yüze uygulanması ve bu şekilde parmak uçları ile birkaç dakika kadar dairesel masaj yöntemleri uygulanması gereklidir. Ardından ılık su ile yıkanması ve havlu ile kurulanması gerekir.

Banyo sabunu olarak kullanıldığında tüm bedene ve saçlara da uygulanabilmesi mümkündür. Yine uygulama esnasında masaj yapılması gereklidir. Kullanılan lavantalı sabunun kuru bir yerde muhafaza edilmesi ve güneş ışınlarından korunması gerekmektedir.

Lavantalı Sabunu Özellikleri

Lavantalı sabun, oldukça eski çağlardan bu yana kullanılagelen bir temizlik ürünüdür. Pek çok özelliğe sahip olan bu sabunun en önemli özelliği doğal sabun olmasıdır. Yani içeriğinde hiçbir kimyasal bileşen bulunmamakta, tamamen organik olarak üretilmektedir. Sinek kovucu özelliği ile de bilinen bu sabun, vücuda yaymış olduğu lavanta kokusu sayesinde böcek, sivrisinek gibi zararlı küçük hayvanların vücuda yaklaşmasını engellemektedir.

Tüm bu özelliklerine yanı sıra efsanevi bir temizleyici olan lavantalı sabun, insan sağlığına pek çok açıdan fayda sağlayıcı bir özelliğe de sahiptir. Bu özelliği, diğer tüm kozmetik ürünleri arasında lavantalı sabunu cazip kılmaktadır.

Lavantalı Sabunun Faydaları

Lavantalı sabunu faydaları neredeyse sayılamayacak kadar çoktur. Cilt üzerinde yüzlerce fayda gösteren bu sabun, ciltte meydana gelen sivilce, siyah nokta, akne gibi önemli problemlerin giderilmesine yardımcı olmakta, ölü derilerin ciltten atılmasını sağlamaktadır. İçeriğinde bulunan lavanta yağı sayesinde antiseptik özelliği gösteren bu sabun, cildi tahriş etmeden temizleyebilmektedir.

Tüm bunların yanı sıra zona hastalığı üzerinde olumlu etkiler göstermesi, cilt ve saçlarda tonik etkisi oluşturarak mikroplardan arındırması, saçlara canlılık ve parlaklık kazandırması, yaymış olduğu hoş ve mis koku sayesinde bedenin rahatlamasını, stres ve yorgunluğun atılmasını sağlaması, ayrıca uykusuzluk ve depresyona da iyi gelmesi, yine lavantalı sabunu faydaları arasında yer almaktadır.

Lavantalı Sabunu Nerede Satılır?

Lavantalı Sabunu, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Lavantalı Sabunu satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler