Aktar Bloğu

Lavanta Yağı Alırken Bunlara Dikkat Ediyor Musunuz?

Lavanta yagi alirken bunlara dikkat ediyor musunuz

Lavanta yağı, günümüzde çeşitli amaçlarla kullanılan bitkisel yağlardan biridir. Saça, cilde, bedene, zihne ve hatta sağlığa olan faydaları ile bilinen lavanta yağı, uçucu yağlar kategorisinde hoş kokusu ile ön plana çıkmaktadır. Ruhu dinlendirici bir niteliğe sahip olup, kişide saflık, temizlik, dinginlik ve tazelik gibi hisler uyandırmaktadır. Bu gibi özellikleri nedeniyle de duş jellerinin, çamaşır yumuşatıcılarının, kremlerin ve hatta masaj yağlarının içeriğinde yer almaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Lavanta Yağı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Lavanta yağı, ev ortamında yapılabilecek bitkisel yağlardan biri olup, hazır olarak da satın alınabilmektedir. Fakat hazır olarak satın alınacağı zaman dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Örneğin; lavanta yağının, genel olarak diğer pek çok bitkisel yağ gibi cam şişe içerisinde muhafaza ediliyor olması gerekmektedir. İçeriğinde koruyucu bir madde olmaması ve tamamen doğal yollardan elde edilmesi nedeniyle cam şişede bulunmayan lavanta yağının çabuk bozulabilmesi mümkündür. Bunun ile beraber yağın serin bir bölgede ve güneş görmeyen bir konumda bulunuyor olması, tamamen doğal ve bitkisel olarak üretilmiş olduğundan emin olunması da, lavanta yağı alırken dikkat edilecekler arasında yer almaktadır.

Lavanta Yağının Faydaları Nelerdir?

Lavanta yağı hem saç sağlığına, hem cilt sağlığında, hem ruh sağlığında hem de beden sağlığına büyük faydalar sağlayan bir üründür. İçeriğindeki pek çok yararlı bileşenler sayesinde stres ve uykusuzluğa iyi gelen bu yağ, bedeni ve ruhu dinlendirmekte, dinginleştirmekte ve insanı rahatlatmaktadır. Bunun ile beraber yorgunluk nedeniyle kaslarda meydana gelen ağrılar ve romatizma ağrılarını hafifletmeye yarayan bu yağ, saç diplerine masaj yapılarak uygulandığında ve bir müddet bekletildiğinde, kepek problemini çözebilmektedir. Öte yandan çok iyi bir temizleyici olma özelliği ile cildi derinlemesine temizleyen, sivilce, siyah nokta, akne ve bu gibi cilt problemlerini ortadan kaldıran lavanta yağı, hamilelik dışındaki mide bulantılarına da iyi gelmektedir.

Lavanta Yağı ile Cilt Bakımı

Lavanta yağı ile cilt bakımı yapmak isteyenler için pek çok öneri bulunmaktadır. Örneğin; cilt lekelerinin giderilmesi ve cildin beyazlaması için lavanta yağı ile maske yapılabilmesi mümkündür. 2 kaşık taze fasulye unu, 1 adet yumurta beyazı ve 2 damla lavanta yağı ile hazırlanan maske sayesinde, cildin renk tonu eşitlenebilmekte ve cilt lekeleri yok edilebilmektedir.

Lavanta Yağı Nerede Satılır?

Lavanta Yağı, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerinin ve bitkisel yağların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Lavanta Yağı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel yağları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.