Aktar Bloğu

Kuşburnunun Zararları Var mı?

Kuşburnunun Zararları Var mı

Son yıllarda alternatif tıbba yönelen pek çok insan, bitki çayları, bitkisel sabunlar ve bunun gibi ürünler kullanmayı tercih etmektedir. Kuşburnu çayı da günümüz insanlarının en çok tercih ettiği bitki çayları arasında yer almaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

İnsan sağlığına çeşitli durumlarda fayda sağlayan kuşburnu çayı, romatizma ağrılarının en aza indirilmesi, şeker hastalığına karşı koruyucu bir kalkan olması, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi, kötü kolesterolün düzene sokulmasını sağlaması, kan basıncını düzene sokması, kanserli hücrelerin yayılmasına engel olması ve idrar yolu enfeksiyonlarını engellemesi konusunda oldukça etkilidir. Bunun ile beraber soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlar karşısında etkili olması, ciltte yağlanmayı dengelemesi, sivilce, akne gibi problemlerin oluşumunu engellemesi, cilde doğal bir parlaklık kazandırması ve bunun gibi pek çok etki, yine kuşburnu bitki çayının faydaları arasında yer almaktadır.

Kuşburnunun Zararları Var mı?

İçerdiği vitamin ve mineral bakımından oldukça zengin olan bu bitki çayının pek çok faydası bulunurken, bilinen herhangi bir kuşburnunun zararları bulunmamaktadır. Özellikle de kış mevsimi ve soğuk havalarda ortaya çıkan gribal enfeksiyonlara karşı vücut direncini artırmak amacıyla tüketilen bu bitki çayı, tamamen doğal ve organik bir içecek olduğundan insan sağlığına bir zararı dokunmamaktadır. Fakat bu çayı hazırlarken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Örneğin; öncelikle kuşburnu meyvelerinin bol su ile iyice yıkanması ve yıkanan meyvelerin bir cezve içerisinde haşlanması gerekmektedir. Bu aşamadan geçen meyveler sonrasında ıhlamur çayı gibi kaynatılmalı ve demlemeye bırakılmalıdır. Meyveler kaynadıkça özsuyu suya geçmekte ve bu şekilde kuşburnu çayı tüketime hazır hale gelmektedir.

Kuşburnunun Yan Etkileri Var mı?

Kuşburnu çayının pek yan etkileri bulunmamaktadır. Fakat bazı kişilerde alerjik reaksiyonlara neden olabilmektedir. Bunun ile beraber fazla tüketilmesi halinde çeşitli yan etkiler gösterebilmektedir.

Şeker Hastaları Kuşburnu Tüketmemeli!

Kuşburnu çayı, şeker hastalarının tüketmesi gereken bir bitki çayıdır. Şeker hastalarında kan şekerini düzenleyici bir etki gösteren bu çay, belirli aralıklarla düzenli bir şekilde tüketilmelidir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Kuşburnu çayını aktarlar aracılığı ile hazır bir şekilde temin edebilmek mümkün olurken, evde kolaylıkla hazırlanabilmesi de mümkündür. Tavsiye edilen hazırlanma şekli ise evde yapılandır.

Kuşburnu Nerede Satılır?

Kuşburnu, aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Kuşburnu satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitki çaylarını inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!