Aktar Bloğu

Kuşburnu Yağı Ne İçin Kullanılır?

Kuşburnu Yağı Ne İçin Kullanılır?

Kuşburnu bitkisinin çekirdekleri ve çiçeklerinden elde edilen kuşburnu yağı, bir hayli meşakkatli bir şekilde elde edilen bitkisel yağlardan biridir. Bunun nedeni ise kuşburnu çekirdeğinin oldukça sert olmasıdır. Bu yağ, soğuk presleme işleminin ardından elde edilmektedir.

Kuşburnu yağı Omega 3, Omega 6, C, E, A vitaminleri ve retinol gibi vitamin ve mineraller içermektedir. Dolayısıyla insan sağlığı ve bünyesi için oldukça fazla faydası bulunan bu yağ, özellikle cilt bakımı için tercih edilmektedir. Bu faydaları sayesinde günlük hayatta kullanılmakta olan pek çok kişisel bakım ürününde yer almaktadır.

Kuşburnu Yağı Ne İçin Kullanılır?

Kuşburnu Yağı Ne İçin Kullanılır?

Kuşburnu Yağı Ne İçin Kullanılır?

Çoğunlukla kozmetik ve kişisel bakım için kullanılan kuşburnu yağı, cilde oldukça iyi gelen bitkisel yağlardan biridir. Cildi koruyucu özelliği bulunan bu yağ, yaşlanmayı geciktirmekte, cildi gençleştirmekte, kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olmakta, güneşten ve soğuk havalardan korumaktadır. Bunun ile beraber ciltte çeşitli nedenlerden dolayı meydana gelen yaraların iyileşmesi için de tercih edilen bu yağ, ayrıca hücre yenileyici özelliğe de sahiptir.

Cilt bakım yağları arasında yer alan ve özellikle masaj amacıyla kullanılmakta olan yağ, güçlü bir antioksidan olarak bilinmektedir.

Cilt Bakım Yağları

Cilt Bakım Yağları

Antialerjik ve oldukça iyi bir antidepresan olma özelliği de bilinirken, mikroplara karşı savaşması sebebiyle oldukça başarılı bir arındırıcıdır. Ayrıca adeta doğal bir botox görevi üstlenirken, doğum kiloları sebebiyle oluşan çatlakların giderilmesinde de oldukça etkilidir.

Yağın saçlar üzerinde de oldukça büyük etkileri bulunmaktadır. Saç için özel bir nemlendirici ve yumuşatıcı olan bu yağ, zayıf saçları güçlendirmekte, sağlıklı uzamasını sağlamakta, dökülme, donukluk ve kırılmaların önüne geçebilmektedir. Saç derisinde hücre üretimini artırırken, saçları yenilemekte ve nem dengesini korumasına yardımcı olabilmektedir.

Kuşburnu Yağını Bebekler Kullanabilir mi?

Bebekler Kullanabilir mi?

Bebekler Kullanabilir mi?

Yetişkinlerin güvenle kullanabileceği bitkisel yağlardan biridir. Fakat bebekler üzerinde kullanımı ile alakalı herhangi bir kesin bir bilgi bulunmamakla beraber bebeklerin cildinin oldukça hassas olması sebebiyle bu yağın kullanılmaması tavsiye edilmektedir. Tıpkı diğer bitkisel yağlarda olduğu gibi kuşburnu yağının da bebeklerin cildinde alerjik reaksiyonlara neden olmaması için ihtiyatlı davranılması gerekmektedir.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler