Aktar Bloğu

Kuşburnu Yağı Kullanmanız İçin 7 Sebep!

Son yıllarda oldukça popüler hale gelen bitkisel yağlardan kuşburnu yağı, hem kişisel bakım, hem de genel sağlık açısından bir hayli faydalı olabilmektedir. Omega3 ve Omega6 bakımından zenginliği ile bilinen bu yağ, kuşburnu bitkisinin çekirdeklerinin soğuk sıkım işleminden geçirilmesi ile elde edilmektedir.

Kuşburnu yağı A, E ve C vitamini içerdiğinden özellikle de cilt bakımında büyük faydalar sağlamaktadır. Bu özellikleri sayesinde pek çok kişisel bakım ürününün içeriğinde yer alan kuşburnu yağı, pek çok nedenle kullanılabilmektedir.

Kuşburnu Yağı Kullanmanız için 7 Sebep!

Son dönemlerde en sık kullanılan cilt bakım yağları arasında yer alan kuşburnu yağı, onlarca farklı neden ile kullanılabilmektedir. Bu nedenlerin her biri sunmuş olduğu faydalarından kaynaklanırken, kırışıklıklara karşı koruyucu bir etki göstermesi, kuruyan ciltlerin nem ihtiyacını karşılayabilmesi, cildi dış faktörlere karşı koruması ve bağışıklık sistemini güçlendiriyor olması birer neden olarak gösterilebilmektedir.

Tüm bunların yanı sıra önemli bitkisel yağlardan olan kuşburnu yağını akne ve cilt lekelerini gidermek, saç bakımı yapmak, depresyonun üstesinden gelebilmek gibi amaçlarla kullanabilmek de mümkündür.

Kuşburnu Yağının Faydaları

Kuşburnu yağı, pek çok alanda faydalı olan bitkisel yağlardan biridir. Saç bakımında oldukça önemli etkiler gösteren bu yağ, saçın nem dengesini sağlamakta, daha sağlıklı uzamasına yardımcı olmakta, saç dökülmelerinin önüne geçmekte ve kepek oluşumunun önüne geçebilmektedir.

Cilt üzerinde de mucizevi etkiler göstermesi ile bilinen kuşburnu yağı, doğum çatlaklarının ve cilt lekelerinin giderilmesine, makyajın kalıcı olmasına, daha sağlıklı tırnaklar elde edilmesine, selülitlerin giderilmesine ve kırışıklık oluşumunun engellenmesine fayda sağlayabilmektedir.

Tüm bunların yanı sıra vücudu mikroplara karşı koruması, bağışıklık sistemini güçlendirmesi, güçlü bir antioksidan olması, baş ağrısını hafifletmesi ve böbreklerin düzenli çalışmasını sağlaması da yine kuşburnu yağının faydaları arasında yer almaktadır.

Kuşburnu Yağı Nasıl Kullanılır?

Kuşburnu yağı kullanım yöntemleri, genellikle kullanılacak olan alana ve amaca göre değişebilmektedir. Genel olarak kolay bir kullanım imkanı sunan bu yağ, direkt olarak cilde uygulanabilmekte ve cilt tarafından hızlı bir şekilde emilebilmektedir. Öte yandan kimileri tarafından kremlerin içine ilave edilerek de kullanılabilen kuşburnu yağı, her koşulda fayda sağlayabilmektedir.

Kabak Çekirdeği Yağı Nerede Satılır?

Kuşburnu Yağı, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerinin ve bitkisel yağların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Kuşburnu Yağı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel yağları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Benzer İçerikler

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.