Aktar Bloğu

Kuru Ciltler İçin Defne Tohumu Yağı Kullanabilirsiniz!

Kuru ciltler icin defne tohumu yagi kullanabilirsiniz

Defne tohumu yağı, defne ağacının tohumlarından elde edilen bitkisel yağlardan biri olarak bilinmektedir. Genel sağlık, cilt ve saç sağlığı açısından sayısız faydalarıyla bilinen defne tohumu yağı, soğuk pres yöntemi kullanılarak üretilmektedir.

Defne tohumu yağı, mide ülserine, bağışıklık sisteminin güçlenmesine, uykusuzluğa, depresyona, ağrılara, yüksek ateşe ve bunun gibi çeşitli problemlere iyi gelmektedir. Sakinleştirici bir etkiye sahip olurken, aynı zamanda kadınların adet dönemini düzenleyebilmekte ve ağrıları dindirebilmektedir.

Kuru Ciltler için Defne Tohumu Yağı

Kuru ciltler üzerinde oldukça etkisi bulunan defne tohumu yağı, cildin kuruluğunu giderebilmekte ve nem dengesini sağlayabilmektedir. Düzenli kullanımı halinde oldukça etkili olan bitkisel yağlardan defne tohumu yağı, diğer cilt tiplerinde olduğu üzere kuru ciltlerde de cildin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Defne Tohumu Yağının Faydaları

Defne tohumu yağının cilt üzerinde ayrı, saç üzerinde ayrı faydaları bulunmaktadır. Cildin kuruluğunu giderme, nem dengesini sağlama ve deriyi tazeleme gibi özelliklere sahip olan defne tohumu yağı, sivilcelerin giderilmesi, cildin beslenmesi ve kırışıklıkların önüne geçilmesi konusunda da oldukça etkilidir. Öte yandan defne tohumu yağı ciltte meydana gelen çatlakları gidermeye yardımcı olurken, kan dolaşımını hızlandırmakta ve cildin bakımını sağlamaktadır.

Genellikle kişisel bakım amacıyla kullanılan defne yağı saç üzerinde de oldukça etkilidir. Saç köklerine uygulanan masaj sayesinde kökleri güçlendiren bu yağ, saç dökülmesini durdurabilmekte ve kepek oluşumunun önüne geçebilmektedir. Bunun ile beraber çabuk yağlanan saçlar için ideal bir kişisel bakım ürünü olurken, saçların çabuk uzamasına da yardımcı olmaktadır.

Defne Tohumu Yağı Nasıl Kullanılır?

Kuru Ciltler Icin Defne Tohumu Yagi Kullanabilirsiniz 1

 

Defne tohumu yağının kullanım şekli, kullanım amacına göre değişiklik gösterebilmektedir. Örneği; kalp ve damar sağlığını korumak maksadı ile kullanılacak olan defne tohumu yağı, bir fincan suyun içerisinde damlatılarak tüketilebilmektedir.

Saç dökülmesi problemi yaşayanlar ise defne tohumu yağını zeytinyağı ile karıştırarak kullanabilmektedir. Bu şekilde saça masaj yaparak serum halinde kullanılabilen defne tohumu yağı, saç dökülmesinin önüne geçerken saç köklerini besleyebilmekte ve yeni saç uzamasını sağlayabilmektedir.

Cilt çatlakları kullanılmak istenen defne tohumu yağı ise; bir kasenin içerisine 10 gr defne yağı, 100 gr shea yağı ile karıştırılarak cilde masaj yaparcasına uygulanabilmektedir.

Defne Tohumu Yağı Nerede Satılır?

Defne tohumu yağı, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerin ve bitkisel yağların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen defne tohumu yağı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel yağları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.