Defne tohumu yağı, defne ağacının tohumlarından elde edilen bitkisel yağlardan biri olarak bilinmektedir. Genel sağlık, cilt ve saç sağlığı açısından sayısız faydalarıyla bilinen defne tohumu yağı, soğuk pres yöntemi kullanılarak üretilmektedir.

Bağışıklık sisteminin güçlenmesine, uykusuzluğa, depresyona, ağrılara ve bunun gibi çeşitli problemlere iyi gelmektedir. Sakinleştirici bir etkiye sahip olurken, aynı zamanda kadınların adet dönemini düzenleyebilmekte ve ağrıları dindirebilmektedir.

Kuru Ciltler için Defne Tohumu Yağı

Kuru Ciltler için Defne Tohumu Yağı

Kuru Ciltler için Defne Tohumu Yağı

Kuru ciltler üzerinde oldukça etkisi bulunan yağ, cildin kuruluğunu giderebilmekte ve nem dengesini sağlayabilmektedir. Düzenli kullanımı halinde oldukça etkili olan bitkisel yağlardan olan bu yağ, diğer cilt tiplerinde olduğu üzere kuru ciltlerde de cildin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Defne Tohumu Yağının Faydaları

Cilt üzerinde ayrı, saç üzerinde ayrı faydaları bulunmaktadır. Cildin kuruluğunu giderme, nem dengesini sağlama ve deriyi tazeleme gibi özelliklere sahip olan yağ, sivilcelerin giderilmesi, cildin beslenmesi ve kırışıklıkların önüne geçilmesi konusunda da oldukça etkilidir. Öte yandan bu yağ ciltte meydana gelen çatlakları gidermeye yardımcı olurken, kan dolaşımını hızlandırmakta ve cildin bakımını sağlamaktadır.

Genellikle kişisel bakım amacıyla kullanılan defne yağı saç üzerinde de oldukça etkilidir. Saç köklerine uygulanan masaj sayesinde kökleri güçlendiren bu yağ, saç dökülmesini durdurabilmekte ve kepek oluşumunun önüne geçebilmektedir. Bunun ile beraber çabuk yağlanan saçlar için ideal bir kişisel bakım ürünü olurken, saçların çabuk uzamasına da yardımcı olmaktadır.

Defne Tohumu Yağı Nasıl Kullanılır?

Nasıl Kullanılır?

Nasıl Kullanılır?

Defne yağının kullanım şekli, kullanım amacına göre değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin; bir fincan suyun içerisinde damlatılarak tüketilebilmektedir.

Saç dökülmesi problemi yaşayanlar ise bu yağı zeytinyağı ile karıştırarak kullanabilmektedir. Bu şekilde saça masaj yaparak serum halinde kullanılabilen yağ, saç dökülmesinin önüne geçerken saç köklerini besleyebilmekte ve yeni saç uzamasını sağlayabilmektedir.

Cilt çatlakları kullanılmak istenir ise; bir kasenin içerisine 10 gr defne yağı, 100 gr shea yağı ile karıştırılarak cilde masaj yaparcasına uygulanabilmektedir.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler