Aktar Bloğu

Kuru Cilt Tipine Özel Bitkisel Yağlar!

Kuru cilt tipine ozel bitkisel yaglar

Kurumuş Ciltler ve Deriler için 3 Bitkisel Yağ!

En önemli derisel sıkıntılardan biri kuruluk ve çatlamadır. Bireysel farklılık göstermeksizin her kadında ve erkekte yaşlı ya da genç olmalarına bakmaksızın cilt kuruluğu sıkıntısı ve çatlamalar görülmektedir. Kurumalar genetik alt yapı sebebiyle olabildiği gibi dış etkenler yüzünden de pek çok kuruluk sıkıntısı çeken kişiler bulunmaktadır.

Soğuk kış günlerinde en büyük cilt düşmanımız rüzgardır. Rüzgar derinin nemlilik oranını artırır. Bunun sebebi cildin savunma mekanizmasını ortaya çıkartmasıdır. Çünkü rüzgar cilt çatlamalarına aşırı kuruluğa sebep olmaktadır. Buna en iyi örnek rüzgarlı bir iklimde yaşamakta olan insanın cildidir. Kalın nemsiz ve kuru olmaktadır. Genç yaşına rağmen yaşlı durmasına sebep olmaktadır.

Temiz havanın az olmasından kaynaklanan sıkıntılar bulunmaktadır. Özellikle şehirde yaşamakta olan bireyler oksijen bakımından zengin olmayan bir yerde hayatlarını geçirmek zorundadır. Kirli havanın içinde büyük ölçüde karbondioksit vardır. Bütün dışarıdan gelen etkenler deri üzerine nüfuz ederler ve bundan korunmak için cildinize uygun etken krem sürmeniz gerekmektedir.

Kuru Cilt Tipine Özel Bitkisel Yağlar!

Portakal Yağı

Kuru ciltlerin kullanabileceği bitkisel yağ sınıfı içerisinde yer alan Portakal yağı, tahriş olmuş cilt tipleri için uygundur. Cildin daha parlak görünmesine yardımcı olan portakal yağı, aynı zamanda ciltte meydana gelen kırışıklıkların giderilmesine de yardımcı olur.

Defne Tohumu Yağı

Kuru cilt tipine sahip olanların en çok tercih ettiği bitkisel yağlardan biri olan defne tohumu yağı, hem cilt kuruluğunu gidermeye hem de vücudun nem dengesini korumaya yardımcı olur. Düzenli kullanılması durumunda hem cilt hem de saç için faydaları çok fazladır.

Aspir Tohumu Yağı

İçeriğinde bolca Omega yağ asitleri yer alan aspir tohumu yağı vücudun dengesini koruyor, kolesterolü düzenliyor, çeşitli cilt rahatsızlıkların önlenmesine yardımcı oluyor. Sindirim sistemine de faydaları bulunan aspir tohumu yağını kullanmadan önce emziren annelerin, hamilelerin, kronik, alerjik ve önemli rahatsızlığı olanların doktorlarına danışmaları öneriliyor.

Bitkisel Yağlar Nerede Satılır?

Bitkisel Yağlar, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerinin ve bitkisel yağların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Bitkisel Yağları satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel yağları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.