Aktar Bloğu

Kükürt Sabununun Zararları Var mı?

Kükürt sabununun zararlari var mi

Kükürt sabunu, günümüzde kişisel bakım amacıyla kullanılmakta olan sabunlardan biridir. Sivilce ve aknelerin giderilmesi için kullanılması gereken ürünler arasında akla ilk gelen kükürt sabunu, içeriğinde bolca kükürte yer vermektedir. Koyu hardal sarısı ve sert yapısı ile bugün pek çok kişi tarafından bilinen ve tercih edilen sabunlar arasında yer almaktadır.

Kükürt sabunu, diğer bitkisel sabunlar gibi kullanımı kolay ve pratik olmasının yanı sıra saç ve cilt sağlığı bakımından oldukça faydalı olması nedeniyle tercih edilmektedir. Sayısız özelliği ve faydası ile kozmetik ürünlerine nazaran daha ekonomik olan kükürt sabunu, sabun ve kükürtün karışımından elde edilmektedir. Cilt problemlerinin çözülmesi ve kırışıklıkların önüne geçilmesi amacıyla oldukça fazla kullanılan bu sabunun ana maddesi, doğada oldukça fazla bulunan kükürt maddesidir.

Kükürt Sabunun Faydaları

Kükürt sabunu faydalarının başında, yağlı cilt tiplerinde cildin yağ dengesini sağlaması gelmektedir. Dolayısıyla yalnızca yağlı ciltler için önerilen kükürt sabunu, sivilce, siyah nokta ve akne oluşumunun da önüne geçebilmektedir. Antibakteriyel ve antiseptik özelliği sayesinde cildin altında kalan sivilceleri gün yüzüne çıkmadan kurutmakta ve bu sayede ciltte peeling etkisi oluşturmaktadır.

Pek çok cilt problemine fayda sağlamasının yanı sıra saç bakımı görevini de üstlenen kükürt sabunu, saç derisi için de son derece yararlıdır. Saçın kepeklenmesinin ve dökülmesinin önün geçerken, aynı zamanda saçların daha sağlıklı bir şekilde uzamasını ve doğal bir görünüm elde etmesini sağlamaktadır.

Doğal sabun olma özelliği sayesinde doğallıktan yana olanların tercihi olan kükürt sabunu, cildi derinlemesine temizlemekte, ölü derilerden arındırmakta, cilde mikroorganizmaların yerleşmesini engellemekte, gözenekleri açarak cildin rahat nefes almasını sağlamakta, pek çok cilt hastalığının iyileşmesine yardımcı olmakta ve sıcak havalarda terlemeyi azaltıcı bir etki göstermektedir.

Kükürt Sabunun Zararları Var Mı?

Kükürt sabunu, tamamen doğal ve organik yollardan elde edilmesiyle oldukça fazla tercih edilen sabunlar arasında yer almaktadır. Bilinen pek çok faydası bulunan bu sabun, bazen bazı kişilerde yan etki gösterebilmekte, zararı dokunabilmektedir. Kükürt sabunu zararları genellikle çok olmamakla beraber, kişinin alerji durumuna göre oluşabilmektedir. Dolayısıyla bu sabunu direkt olarak kullanmaya başlamadan önce cildin alerjik reaksiyon gösterip göstermeyeceğini anlayabilmek için test yapılması faydalı olabilmektedir.

Kükürt Sabunu Nerede Satılır?

Kükürt Sabunu, marketlerde, aktarlarda, bitkisel ve doğal sabunlarla birlikte kozmetik ürünlerin satıldığı dükkanlarda bulabilirsiniz. İnternetten hemen kükürt sabunu satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel ve doğal sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

Bir düşünce “Kükürt Sabununun Zararları Var mı?

  1. NEŞE dedi ki:

    Bu kargolama ile pakete hiçbir şey olmaz. Aşırı sağlamdı.

Yorumlar kapalı.