Aktar Bloğu

Kükürt Sabununun Saça 10 Faydası

Kukurt sabununun cilde faydasi

Kükürt sabunu, pek çok kişinin saç bakımında kullanmış olduğu en önemli ve en etkili bitkisel sabun olarak ifade edilmektedir. Cilde uyum sağlaması ve derinlemesine temizlemesi sayesinde son yıllarda oldukça önemli saç bakım ürünlerinden biri haline gelen kükürt sabunu, özellikle de saç diplerinde meydana gelen kepeklenme sorunu için ideal bir çözüm yolu olmaktadır. Geçmişte daha çok akne, sivilce ve siyah nokta gibi problemlerin çözümünde kullanılırken, yapılan bilimse araştırmalar bu sabunun saç derisi ve saç problemlerinde de oldukça etkili olduğunu gözler önüne sermiştir.

Kükürt Sabununun Saça 10 Faydası

Kükürt sabununun saça faydaları neredeyse sayılamayacak kadar çoktur. Saç diplerindeki gözeneklerin açılmasını sağlayan, saç derisine rahat bir nefes aldıran ve kepek problemini kısa sürede çözüme ulaştıran kükürt sabunu, ayrıca saçların canlanmasına ve nemlenmesine de yardımcı olmaktadır.

Çoğunlukla yağla saç yapısına sahip olanlar için ideal bir kişisel bakım ürünü olan bu sabun, bu gibi saçlarda saçın yağ ve nem dengesini sağlamakta, saça doğal bir parlaklık ve canlılık kazandırmaktadır. Öte yandan saç uçlarındaki kırılmaların önüne geçerek saç köklerinin güçlenmesine yardımcı olması, daha sıkı ve güçlü saçlara sahip olunmasını sağlaması, kükürt sabununun saça faydaları arasında yer almaktadır.

Kükürt Sabunu Saça Nasıl Uygulanır?

Kukurt Sabununun Saca 10 Faydasi

 

Pek çok insanın doğal sabun olması ve oldukça faydalı olması nedeniyle kullanmış olduğu kükürt sabunu, kısa süre içerisinde saça doğallık ve parlaklık kazandırabilmektedir. Haftalık saç bakımı için oldukça ideal bir ürün olan kükürt sabunu, günlük kullanımlarda dikkat gerektirmektedir. Üstelik kükürt sabunu saç diplerinde meydana gelen sivilce, yara gibi sağlık sorunlar konusunda oldukça etkili olurken, tamamen doğal ve organik bir yapıya sahip olduğundan asla saça ve cilde zarar vermemektedir.

Kükürt sabunun faydalarını en iyi şekilde görebilmek için düzenli ve dikkatli kullanılması gereklidir. Kükürt sabunu ile saçlar yıkanacağı zaman saç diplerine 2-3 dakika boyunca masaj yapılması, ardından bol su ile durulanması gereklidir. Saç diplerinde herhangi bir sabun kalıntısının kalmadığından emin olunmalıdır. Kepek problemi yaşayanların haftada iki defa bu sabunu kullanması tavsiye edilirken, çabuk yağlanan ve cansız saçlar için de haftada bir kullanılması önerilmektedir.

Kükürt Sabunu Nerede Satılır?

Kükürt Sabunu, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlar da satılmaktadır. İnternetten hemen Kükürt Sabunu satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

4 “Kükürt Sabununun Saça 10 Faydası”üzerine düşünceler

 1. ÜMİT dedi ki:

  Orijinal ürün, sahte değil. Tavsiye ederim mutlaka deneyin

 2. MUKADDER dedi ki:

  Fiyatları çok uygun geldi bana sipariş verdim ve oldukça kaliteliydi.

 3. METE dedi ki:

  Aynı gün kargoya verildi, çok memnun kaldım. Kargom elime çok hızlı ulaştı.

 4. ÇAĞDAŞ dedi ki:

  Hızlıca gelen kargonun yanında bir de kahve hediyesi olunca daha da çok memnun kaldım.

Yorumlar kapalı.