Doğada gerek saç bakımı, gerekse cilt bakımı için kullanılabilecek yüzlerce bitki bulunmaktadır. Bu bitkilerin meyvelerinden, tohumlarından ya da yağlarından pek çok ürün, hatta sabun elde edilebilmektedir. Bu sabunlardan biri de kükürt sabunudur. Tamamen doğal yollardan elde edilen kükürtlü sabun, sivilce kurutma özelliği ile akne ve sivilce oluşumunun en önemli engellerinden biridir. Bunun ile beraber antiseptik ve antibakteriyel özelliklere sahip olan bu sabun, mikrop ve yağlanma gibi problemlerin önüne geçerken, sahip olduğu tüm özellikleri sayesinde cilt için oldukça önemli bir kür olarak kullanılmaktadır.

Kükürt Sabunun Faydaları Nelerdir?

Kükürtlü sabun, günümüzde özellikle akne ve sivilce problemlerinde en fazla kullanılan kişisel bakım ürünü olarak karşımıza çıkmaktadır. İnsan vücuduna ve cildine oldukça fazla faydaları bulunan kükürtlü sabun, vücut temizliği açısından ideal bir alternatiftir.

Öte yandan kırışıklıkları yok ettiği ve cilde gerginlik sağladığı da bilinen bu sabun, eski çağlardan bu yana aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Gerek ergenlik çağındaki gençlerin, gerekse ilerleyen yaşlardaki yetişkinlerin kullanımına uygun olan kükürtlü sabunu eczanelerden, aktarlardan ya da organik pazarlardan temin edebilmek mümkündür.

Kükürt Sabunun Cilde Faydaları

Kukurt Sabununun Faydalari Nelerdir

 

Kükürtlü sabunun en önemli özelliklerinden biri cildi derinlemesine temizleyip arındırması ve ölü derilerden kurtarmasıdır. Bu sayede cildin pürüzsüzleşmesinde büyük etkisi olan bu sabun, ayrıca antiseptik ve antibakteriyel özelliklere de sahiptir. Ciltte yağlanmaya neden olan yağ salgısını azaltarak sivilce oluşumunun önüne geçebilmekte, cildin yağ ve su oranını dengeleyebilmektedir.

Keratolitik etkisi sayesinde var olan sivilce, siyah nokta ve akneleri de kurutabilen kükürtlü sabun, ciltte zararlı mikroorganizmaların yer edinmesini engellemekte, peeling etkisi oluşturabilmektedir.

Kükürt Sabunun Saça Faydaları

Kükürtlü sabunun cilde olduğu kadar saça da faydası bulunmaktadır. Antiseptik ve hücre yenileyici olan kükürtlü sabun, saçtaki mikropları öldürerek, derideki mikrop kökenli hastalıkların önüne geçmektedir. Saçları iyi ve derinlemesine temizlerken, yağ ve su oranını da dengelemekte ve bu sayede yağlı saçları normale döndürebilmektedir. Saçların doğal bir şekilde güçlenip beslenmesini sağlayan bu doğal sabun, ayrıca kırılmasının ve dökülmesinin önüne geçebilmektedir.

Kükürt Sabunu Nerede Satılır?

Kükürt sabunu, kozmetik ürünü satılan dükkanlarda, marketlerde, hipermarketlerde ve hemen hemen tüm marketlerde satılmaktadır. İnternetten hemen satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.