Aktar Bloğu

Kükürt Sabunu Nasıl Kullanılır?

Kükürt sabunu nasil kullanilir

Kükürt sabunu, günümüzde ismi sıklıkla duyulan bitkisel sabunlardan biridir. İnsan sağlığı, cildi ve saçları için adeta bomba etkisi yaratan kükürt sabunu, cilt ya da saç bakımı için tonlarca para harcayan, fakat istediği sonucu elde edemeyen bireylerin bir numaralı tercihi haline gelmektedir. İçeriğinde herhangi bir kimyasal yer verilmemesinden tamamen doğal bir ürün olan bu sabun, pek çok kişinin hayatını değiştirmiştir.

Kükürt Sabunu Nasıl Kullanılır?

Kükürt sabununun kullanım şekli, genellikle amacına göre belirlenmektedir. Saç bakımı için farklı, cilt bakımı için farklı şekillerde kullanılabilen bu doğal sabun, ancak doğru ve düzenli bir şekilde kullanıldığı takdirde fayda sağlayabilmektedir.

Cilt bakımı için tercih edilen kükürt sabunu, biri sabah, diğer akşam olmak üzere günde iki defa yüze uygulanabilmektedir. Kullanımı ise yüze parmak uçları ile dairesel şekillerde masaj yapacak şekilde olmalıdır. Fakat bu sabunun günde maksimum iki defa kullanılması gereklidir. Aksi takdirde fazla kullanılması, ciltte istenmeyen sonuçlara neden olabilmektedir.

Öte yandan saç bakımı için tercih edilen kükürt sabununun da en fazla 3 ya da 4 defa kullanılması gereklidir. Saça uygulanacak olan sabunun iyice köpürtülmesi ve saç derisine masaj yapılarak uygulanması faydalı olacaktır. Ayrıca kükürt sabunu kullanılırken, başka herhangi bir şampuan da kullanılmaması gerekmektedir.

Kükürt Sabunu Özellikleri Nelerdir?

Kükürt sabunu faydaları gerek ciltte, gerekse saç üzerinde oldukça fazla olabilmektedir. Bilinenlerin yanı sıra bilinmeyenleri de çok olan kükürt sabunu faydalarının başında sivilceleri kurutma özelliği gelmektedir. Bu özellik sayesinde ciltte oluşan sivilcelerin giderilmesine yardımcı olan bu sabun, siyah nokta ve akne gibi problemlerin yok olmasını da sağlamaktadır.

Kükürt sabunu faydalarından bir diğeri, cildin yağ ve su dengesini kurup korumasıdır. Ayrıca aşırı terleme problemi yaşayanlar için de oldukça ideal bir ürün olan bu sabun, özellikle yağlı saçlarda da büyük faydalar sağlamaktadır. Saçın yağ dengesini sağlarken, kırılan saçları onarmakta ve saçları standart halinde 10 kat daha fazla güçlendirebilmektedir.

Kükürt Sabunu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Çoğunlukla kişisel bakım ürünü olarak tercih edilen kükürt sabunu, daha çok saçlarda ve ciltte sağlamış olduğu faydaları ile bilinmektedir. Fakat bu sabunun kuru ciltlerde saçlarda kullanılması pek de tavsiye edilmemektedir. Öte yandan gözle temasından kaçınılması, alerjik reaksiyon görüldüğünde derhal kullanımına son verilmesi gerekmektedir.

Kükürt Sabunu Nerede Satılır?

Kükürt Sabunu, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Kükürt Sabunu satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

Bir düşünce “Kükürt Sabunu Nasıl Kullanılır?

  1. AHMET dedi ki:

    Bir arkadaşım vesilesiyle aldığım ürün için artık bende herkese tavsiye veriyorum. Ürünlerden çok memnunum.

Yorumlar kapalı.