Aktar Bloğu

Körinin Zararları Var Mı?

Korinin zararlari var mi

Köri, zerdeçal, kişniş, kırmızıbiber ve zencefil gibi çeşitli baharatlardan oluşan bir karışımdır. Köri aktarlarda ve marketlerde kolayca bulunabilir. Mutfakta yemeklerde kullanılır. İçinde kurkumin adlı maddeyle kanser hücreleriyle savaşan güçlü bir baharattır. Anavatanı Güneydoğu Asya’dır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Körinin Zararları Var Mı?

Körinin sağlığımız için çok fazla faydası bulunur. Hastalıkların önlenmesine yardımcı olup, herkesin tüketmesi gereken baharatlar arasında yer almaktadır. Körinin faydaları incelenecek olursa;

  • Kanserli hücrelerin oluşumunu engellemeye yardımcı olur.
  • Astım ve üst solunum yolu enfeksiyonlarına da yardım etmektedir.
  • Grip ve nezle hastalıklarını atlatmada yardımcıdır.
  • Karaciğer hastalıklarının ilerlemesini önler.
  • Köri içindeki krosin isimli madde ile vücutta yer alan tüm toksinleri temizlemeye fayda sağlar.
  • Metobolizmayı hızlandırıp, yağ yakmaya da yardımcıdır. Bu nedenle de Beslenme ve Diyet Uzmanları tarafından sıklıkla tavsiye edilen baharatlar arasında yer alır.
  • Körinin yaprağı ise gaz gidermeye yardımcı olur. Tek başına kullanıldığında ise sindirim sistemini rahatlatıcı ve ferahlatıcı etki sağlar. Köri yaprağı aynı zamanda cilt ve saç akımında da kullanılır.

Düzenli ve yeterli dozda kullanımı olduğu sürece herhangi bir yan etkisi olmamaktadır. Fazla tüketimi sonucunda körinin zararları arasında sadece midede yanma ve ekşime hissi olmaktadır. Tüketimi abartılmadığı sürece herhangi bir zararı yoktur.

Kanser Hücreleriyle Savaşmak İçin Köri Tüketebilirsiniz!

Körinin içinde çok güçlü bir antioksidan özelliği vardır. Baharatın bu özelliği vücuttaki kanser hücrelerinin oluşumunu engeller. Kurkumin adlı madde bu özelliği sağlayan maddedir.

Körinin sigara içenlere de yarar sağlayıcı bir özelliği var. Sigaranın akciğer üzerindeki zararını hafifletiyor. Akciğer ve gırtlak kanserine karşı fayda sağlıyor. İçindeki krosin adlı madde sigaranın vücuda verdiği bütün toksinleri vücuttan dışarı atmaya yardımcı olmaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Körinin içindeki mineraller ise bağırsak kanserinin tümörlerini oluşumunu engellemeye yardımcı oluyor.

Köri Gluten İçerir Mi?

Körinin içinde gluten bulunur. Glutensiz olanları da vardır. Glutensiz olanları çölyak hastaları için üretilmiştir. Ancak genel olarak köriler glutenli olarak satılmaktadır. Glutensiz satın almak isteyenlerin özellikle belirtmeleri gerekmektedir.

Köri Nerede Satılır?

Köri, marketlerde ve aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen köri satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer baharat çeşitlerini inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.