Aktar Bloğu

Kış Çayını Çok Tüketmenin Sakıncası Var mı?

Kis cayini cok tuketmenin sakincasi var mi

Kış çayı, soğuk havalarda vücudun hastalıklara karşı direncini kaybetmesi, nezle, grip, soğuk algınlığı gibi hastalıkların başlaması gibi durumlarda devreye giren bir bitki çayıdır. Kişinin bağışıklık sistemini güçlendiren ve hastalıklara karşı etkin bir koruma sağlayan kış çayı, çeşitli bitkilerin bir araya getirilmesi ile elde edilmektedir. Bu bitkiler ise; ıhlamur, zencefil, havlıcan, ekinezya, okaliptüs, karahindiba, elma, mandalina, adaçayı, zerdeçal, nane, tarçın, karanfil ve kuşburnudur. Ayrıca bu bitki çayının içerisinde ayva, limon ve portakal gibi meyveler de yer almaktadır. Üstelik bu çayı hemen hemen her aktardan temin edebilmek de mümkündür.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Kış Çayı Çok İçilirse Bir Şey Olur mu?

Bitkisel kış çayları, soğuk havalar nedeniyle ortaya çıkan hastalıklara karşı bir tedbir olarak tüketilmektedir. İçeriğinde yer alan bitkiler sayesinde vücudun hastalıklara karşı direncini artıran ve bağışıklık sistemini güçlendiren kış çayı, büyük faydalar sağlayabilmektedir. Fakat bu faydaların görülebilmesi için bu çayın dozunda tüketilmesi gerekmektedir.

Kış Çayını Çok Tüketmenin Zararları Var mı?

Kış çayı, içeriğinde birden fazla bitkilere yer verilen bitkisel çaylardan biri olması sebebiyle, her bitkinin özelliğini taşıyabilmektedir. Dolayısıyla her bitkinin faydalarını sunabileceği gibi, zararlarını da sunabilmektedir. Bu nedenle kış çayını çok içmenin zararları göz önünde bulundurulmalı ve buna göre tüketimi sağlanmalıdır.

Bu durumu bir örnek ile açıklamak gerekirse; kış çayı içerisindeki ıhlamur, insan vücudundaki hücreleri uyarıcı bir özelliğe sahip olurken, bu özelliği nedeniyle gece içilmesi halinde uykusuzluğa neden olabilmektedir. Zencefilin ise kan sulandırıcı bir etkisi bulunmaktadır. Bu nedenle de kan pıhtılaşma gibi bir sorun yaşayan kişinin dikkatli tüketmesi elzemdir.

Kış Çayının Sağlığımıza Faydaları Nelerdir?

Kış çayı, insan sağlığı açısından oldukça faydalı olan bitkisel çaylar arasında yer almaktadır. Bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile beraber vücudun direncini de artıran kış çayı, kişilerin soğuk algınlığı, nezle, grip gibi hastalıklara yakalanma ihtimalini en aza indirgemektedir. Antioksidan özelliği sayesinde hücrelere oksijen gidişini artırırken, yorgunluğun önüne geçerek enerji verebilmekte ve zindelik kazandırabilmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Kış çayının faydaları bu kadarla sınırlı değildir. İltihabı kurutmaya yarayan kış çayı, aynı zamanda göğüs ağrısına, balgamın vücuttan sökülmesine, burun akıntısına ve astıma da fayda sağlamaktadır.

Kış Çayları Nerede Satılır?

Kış çayları, marketlerde ve aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen taze kış çayları satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!