Kırmızı acı biber yağı, çalıgiller familyasından olan kırmızı acı biberin damıtılması ile elde edilen bir tür bitkisel yağdır. Değerleri oldukça kaliteli olan bu yağ, sağlık açısından oldukça faydalı olan bitkisel yağlardan biridir. Kanserden mikroplara, kan dolaşımından cilt problemlerine varana kadar onlarca farklı alanda mucizevi etkiler gösterebilen bu yağ, yalnızca harici olarak kullanılmaktadır. Ağız yolu ile kullanımı ise kesinlikle tavsiye edilmemektedir.

Kırmızı Acı Biber Yağı Ne İçin Kullanılır?

Ne İçin Kullanılır?

Ne İçin Kullanılır?

Onlarca farklı sebep için kullanılabilmektedir. Örneğin; kişisel bakım için kullanılabilecek olan yağı, aynı zamanda zihni açmak, solunum yolu problemlerini gidermek, kötü ruh halinden kurtulmak, akne problemlerini ortadan kaldırmak, bağ ağrısını hafifletmek ve artrit problemini gidermek için kullanılabilmektedir.

Yağın faydalarından ve kullanım alanlarından bahsetmek gerekirse; ağız bakımı konusunda oldukça faydalı olan bu yağ, bir bardak suyun içerisine birkaç damla damlatılarak gargara yapılabilmektedir. Bu sayede ağız kokunu giderecektir. Baş ağrısını hafifletmek için avuç içine damlatılarak koklanabilecek olan bu yağ, bölgesel zayıflama konusunda da etkili olmaktadır. Bu amaç doğrultusunda ise karın bölgesine ya da baldırlara sürülerek masaj yapılması, ardından da streç filme sarılıp 2 saat sonra yıkanması faydalı olacaktır.

Tüm bu faydalarının yanı sıra cilt üzerinde de bir hayli etkisi bulunan yağ, akne, sivilce ve siyah noktalar için de kullanılabilmektedir. Önemli cilt bakım yağlarından biri olan yağ, bir miktar elma sirkesinin içerisinde karıştırılarak pamuk yardımı ile sorunlu bölgeye uygulanabilmektedir. Herhangi bir problem ile karşı karşıya kalmamak için de ilk olarak cildin küçük bir noktasında test edilmesi gereklidir.

Kırmızı Acı Biber Yağını Bebekler Kullanabilir mi?

Kırmızı Acı Biber Yağını Bebekler Kullanabilir mi?

Kırmızı Acı Biber Yağını Bebekler Kullanabilir mi?

Kesinlikle bebeklerde ve çocuklarda kullanılmamalıdır. Oldukça keskin bir yapıya sahip olan bu yağ, bebek ve çocukların cildinde beklenmedik etkilere neden olabilmektedir.

Öte yandan bazı hassas ciltlerde de yan etkilere ya da alerjik reaksiyonlara neden olabilecek niteliklere sahip olan yağ, direk olarak cilde uygulanmadan önce mutlaka küçük bir noktada test edilmelidir. Aksi takdirde cildin tahriş olması kaçınılmaz olacaktır.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

2 “Kırmızı Acı Biber Yağı Ne İçin Kullanılır?”üzerine düşünceler

  1. ÖZGÜR dedi ki:

    Ürün piyasaya göre çok çok iyi bir fiyatta. Ayrıca çok kaliteli

  2. RAHMİ TUNA dedi ki:

    Arkadaşımdan duyup sipariş verdim bende buradan herkese duyurmak istiyorum çok kaliteli ürünler.

Yorumlar kapalı.