Aktar Bloğu

Kırışık Ciltler İçin Fesleğen Yağı (Saf fesleğen Yağı)

Kirisik ciltler icin feslegen yagi saf feslegen yagi

Ballıbabagiller familyasından olan fesleğen, Akdeniz mutfağının vazgeçilmez bitkilerinden biridir. İnsan sağlığı, cildi ve saçı için oldukça faydalı olan bu bitkinin kendisi kadar yağı da faydalıdır. Fesleğen yağı, içeriğinde A, B6, C ve K vitaminlerinin yanı sıra, yüksek oranda kalsiyum ve demir de barındırmaktadır. Bu nedenle oldukça etkili olan bitkisel yağlardan fesleğen yağı, antibakteriyel, antiinflamatuar, antimikrobiyal, antiviral ve özellikle antifundal özelliklerine sahiptir.

Kırışık Ciltler için Fesleğen Yağı

Fesleğen yağı, cilt üzerinde oldukça faydalı ve etkili olan bitkisel yağlardan biridir. Sahip olduğu pek çok özellik ye içeriğindeki yararlı bileşenleri sayesinde özellikle ciltteki kırışıklıklara iyi gelen fesleğen yağı, düzenli kullanımlarda mevcut kırışıklıkların azalmasını sağlayabilmektedir. Bunun ile beraber kişisel bakımda ağırlıklı olarak selülit gibi problemler için tercih edilen bu yağ, bu gibi cilt problemlerinin olduğu bölgelerde masaj yağı olarak kullanılabilmektedir.

Fesleğen Yağının Faydaları

Kirisik Ciltler Icin Feslegen Yagi

Fesleğen yağı gerek kişisel bakım açısından gerek insan sağlığı bakımından oldukça faydalı olan bir yağdır. İçeriğindeki magnezyum ve beta – karoten sayesinde kalp sağlığına açısından büyük fayda sağlayan saf fesleğen yağı, vücudu derinlemesine temizleyebilmektedir. Böylelikle sivilce ve aknelerin giderilmesine, cildin rahatlamasına, lekelerin giderilip kuruluğun azalmasına yardımcı olmaktadır. Öte yandan kuru ciltlerde nemlendirici özelliğe sahip olan saf fesleğen yağı, ağız içerisinde oluşan yaraların iyileşmesine yardımcı olmaktadır.

Saf fesleğen yağının faydalarından bir diğeri de öksürüğü kesip, bronşitin etkilerini azaltmasıdır. Öte yandan baş dönmesini ve baş ağrısını dindirmekte, özellikle migren ağrılarına iyi gelmektedir. Arı sokmalarına karşı da oldukça etkili olan fesleğen yağı, kandaki ürit asit seviyesini azalttığından gut hastalığına da iyi gelebilmektedir.

Fesleğen Yağının Yan Etkileri Var Mı?

Saf fesleğen yağı, içeriğindeki yararlı bileşenler olması ve herhangi bir kimyasal madde içermemesi sebebiyle oldukça faydalı olan bir yağdır. Hemen hemen her türlü problemin giderilmesine yardımcı olan saf fesleğen yağı, alerjisi olanlar tarafından kullanılmamalıdır. Her şeyin olduğu gibi fesleğen yağının da fazla kullanılması, bazı yan etkilere ya da zararlara sebebiyet verebilmektedir. Bu nedenle dikkatli ve yeterli kullanılması oldukça önemlidir.

Fesleğen Yağı Nerede Satılır?

Fesleğen Yağı, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerinin ve bitkisel yağların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Fesleğen Yağı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel yağları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.