Aktar Bloğu

Kırışık Ciltler İçin At Kestanesi Yağı Kullanabilirsiniz!

Kirisik ciltler icin at kestanesi yagi kullanabilirsiniz

Alternatif tıp alanında yağı çıkarılarak kullanılan bitkilerden at kestanesi, insan sağlığı için oldukça faydalı olan bitkilerden biridir. At kestanesi yağı da en az bitkinin kendisi kadar fayda sağlamaktadır. Kan damarlarını koruyucu olma özelliği ile bilinen at kestanesi yağı, hemoroid varis, damar sertliği gibi problemlere de iyi gelen bitkisel yağlardandır. Bunun ile beraber at kestanesi yağının pek çok kişisel bakım ve kozmetik ürününün içeriğinde yer aldığı da bilinmektedir.

Kırışık Ciltler İçin At Kestanesi Yağı

At kestanesi yağı, cilt üzerinde oldukça büyük faydalar sağlayan bitkisel yağlardan biridir. İçeriğindeki pek çok yararlı bileşen sayesinde ciltte meydana gelen kırışıklıklar için ideal bir yağ olan at kestanesi yağı, bu kırışıklıkların ve ince çizgilerin giderilmesi konusunda oldukça etkilidir. Üstelik ciltte botoks etkisi oluşturan bu yağ, cildi gerdirebilmekte ve bu sayede genç bir görünüm elde etmesine yardımcı olmaktadır.

Özellikle orta yaşlı kadınlar için tercih edilebilecek kişisel bakım ürünlerinden biri olan at kestanesi yağı, cilde direkt olarak uygulanabileceği gibi, çeşitli kürler haline getirilerek de uygulanabilmektedir.

At Kestanesi Yağının Faydaları

Kirisik Ciltler Icin At Kestanesi Yagi Kullanabilirsiniz 1

 

At kestanesi yağının faydaları oldukça fazla olduğundan, en önemlilerinden bahsetmekte fayda var. Öncelikle at kestanesi yağı, genel sağlık açısından oldukça faydalıdır. Bunun ile beraber basur gibi rahatsızlıklarda da oldukça etkili olan bu yağ, hazımsızlığın giderilmesi konusunda da yardımcı olabilmektedir.

Kişisel bakım açısından da oldukça etkili olan at kestanesi yağı, kırışıklıkların giderilmesinde ideal bir üründür. Öte yandan sivilce, siyah nokta, akne gibi problemlerle başa çıkabilen at kestanesi yağı, güneş lekelerini hafifletebilmekte, ciltte meydana gelen kızarıklıkların giderilmesine yardımcı olabilmektedir. Üstelik saç dökülmesinin önüne geçebilme özelliği ile de bilinmektedir.

At Kestanesi Yağının Zararları Var Mı?

Daha çok faydaları ile bilinen at kestanesi yağı, hamile bayanların ve emziren annelerin kullanmaması gereken bitkisel yağlar grubunda yer almaktadır. Bunun ile beraber kanı inceltici ilaç kullanan ve kanama problemi olanların da bu yağı kullanması tavsiye edilmemektedir. Fazla kullanılması durumunda at kestanesi yağı böbreklerde çeşitli problemlere neden olabilmektedir.

At Kestanesi Yağı Nerede Satılır?

At Kestanesi Yağı, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerinin ve bitkisel yağların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen At Kestanesi Yağı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel yağları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.