Saç kırıkları uzun, kısa saçlı çoğu kadının problemlerinden biri. İlk olarak bilinmesi gerekirki kırıklardan tamamen kurtulmanın tek yolu kestirmektir. Ancak bitkisel yağlar ve sabunlar yeni kırık oluşumlarını önlemek, kırık görünümünü azaltmaya yardımcı olur.

Kırık görünümünü azaltmak için; çoğu kozmetikçide, kuaförlerde ve hemen hemen tüm aktarlarda bitkisel yağlar var. Bunlar durulanmayan bakım yağları, saçınıza şekil verdikten sonra sürüyor uçlarındaki kırıkları yatıştırmış oluyorsunuz. Bu ürünler saça hafif parlaklık da kazandırıyor asla yağlı bir görünüm vermiyor.

Saç taramak saçımızın kırılmasına yol açan en büyük sebeplerdendir. Saçımızı taramayacak mıyız, elbette tarayacağız fakat birkaç ufak önlem alarak. Mesela plastik bir tarak yerine tahta tarak kullanmak gerekir. Saçları kuruyken taramak, ıslakken taramaktan çok daha iyidir kırılan saç sayısını azaltır. Yüksek sıcaklık saçın kırılmasına neden olur. Kullandığımız düzleştiriciler, maşalar fön çektirmek saçımızı kırar.

Kırık Saçları Önlemek için Bu Yağları Deneyebilirsiniz!

Argan Yağı

Argan Yağı hem saç kırıklarını önlemek hem de saç kepeklenmesinin önüne geçmek adına tercih edilen bir bitkisel yağ türüdür. Saç derisin nemlendirmeye yardımcı olan argan yağı, besleyici özelliği sayesinde saç kırıklarının oluşum süresini de maksimumda tutar.

Zeytinyağı

Zeytinyağı içerisinde  A, C, K ve E vitaminleri vardır. Vitamince bol olmasından ötürü kadınlar tarafından sıkça tercih edilen zeytinyağı hem saç uçlarını besler hem de dökülen kaşlara yardımcı olur. Hem saçınızı hem de kaşlarını dökülüyorsa zeytinyağı deneyebilirsiniz.

Hint Yağı

Özellikle de hassas ciltler için tavsiye edilen hint yağı, saç uçlarını besler, çok kuru saçlara sahip olanların saçlarını nemlendirmeye yardımcı olur. Hint yağı, saçları parlak ve canlı gösterir, güçlü olmasını sağlar. Hem kuru hem de yağlı ciltler için uygun olan hint yağı, vücuttaki yağ dengesinin korunmasına destek olur.

Bitkisel Yağlar Nerede Satılır?

Bitkisel Yağlar, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerinin ve bitkisel yağların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Bitkisel Yağları satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel yağları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Diğer Bitkisel Yağlarımızı Gördünüz mü?

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler