Aktar Bloğu

Kilo Vermek İsteyenlerin Merak Ettiği Soru: Moringa Çayı Zayıflatır Mı?

Kilo Vermek İsteyenlerin En Çok Merak Ettiği Soru Moringa Çayı Zayıflatır Mı

Moringa çayının aslı Hindistan’dan geliyor. Kökü ve sapı da dâhil olmak üzere her yerinden faydalanılabilir. Metabolizmayı hızlandırıcı bir etkisi bulunmaktadır. Kullanımı sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere tavsiye edilmektedir. Bir fincan bir su kaynatılır ve ardından içerisine bir adet moringa çayı atılır. Ardından yaklaşık olarak dört dakika demlenmesi için beklenir. Diğer bitki çayları gibi aktarlarda kolaylıkla bulunabilir.

Moringa Çayı Zayıflatır Mı?

Moringa Çayının faydaları oldukça fazladır. Gün içerisinde moringa çayı tüketmek sizlerin enerjik olmasını sağlar. Yoğun ve hareketli günlerde moringa tüketmek tavsiye edilir. Görme rahatsızlıklarına karşı etkili bir bitki çayıdır. Sadece görme rahatsızlığı olanlar için değil görme kalitesini arttırmak isteyenler kişiler içinde tavsiye edilir. Baş ağrıları başta olmak üzere kulak ağrısı gibi ağrılara karşı ağrı kesmeye yardımcı olur. Bağırsak sorunu olanlar için bağırsakları hareketlendirici bir özelliği vardır. Emzirme döneminde ki anneler için sütünü arttırıcı bir etkisi vardır. Ancak öncesinde hem emziren annelerin hem de hamilelerin, kronik, alerjik ve önemli rahatsızlığı olanların moringa çayı tüketmeden önce doktorlarına danışmaları önerilmektedir.2

Bu çay ile ilgili en çok sorulan sorulardan biri “moringa çayı zayıflatır mı?”dır. Moringa çayı metabolizmayı hızlandırıcı bir etkiye sahiptir. Ayrıca yağ yakmayı hızlandırır. Uzun süre toklu hissi verir. Bu yüzden diyet yapanların diyet listelerine moringa çayı yazmaları tavsiye edilir. Zayıflamak isteyenler moringa çayını tüketebilir. Yemeklerden yarım saat önce tüketilmesi tavsiye edilir. Ancak doğrudan zayıflamaya etki etmeyip, sağlıklı beslenmeye, spor yapmaya da önem verilmelidir.

Moringa Çayı Kaç Kaloridir?

Moringa çayının içerisinde pek fazla madde yoktur. O yüzden moringa çayının kalorisi yok denilebilir. Diyetler için gönül rahatlığıyla listelere yazılabilir.

Moringa Çayının Zararları Nelerdir?

Moringa çayının fazla tüketilmesi her şeyde olduğu gibi yan etkilere sebep olabilir. Moringa çayının zararları arasında en çok fazla tüketildiği zaman mide ekşimesine sebebiyet vermesi bulunur. Bu nedenle mide bulantısı sorunu ile karşı karşıya kalmak mümkündür. Bağırsaklar üzerinde hareketlendirici bir etkisi olduğundan ishale yol açabilir. Hamileler için çok fazla tüketilmesi tavsiye edilmez. Rahim sıkışmaları meydana gelebilir. Yine herkes için kararında ve miktarında tüketmek faydalıdır. Bunun için bir uzmana başvurarak bir uzaman gözetimden tüketmekte fayda vardır.

Moringa Çayı Nerede Satılır?

Moringa Çayı, aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Moringa Çayı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitki çaylarını inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler