Aktar Bloğu

Killi Sabunun Saça 10 Faydası!

Killi Sabunun Saça  Faydası

İnsanoğluna bahşedilen en önemli nimetlerden biri olarak karşımıza çıkan kil, insan sağlığına bir hayli kritik faydalar sağlayabilmektedir. Güzellik ve sağlık açısından bu denli önemli olan kil ile sabun, maske, krem gibi kişisel bakım ürünleri elde edilebilmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Günümüzde özellikle bitkisel sabunu ile dikkat çeken kil, tam anlamıyla ideal bir temizlik ürünü olarak nitelendirilmektedir. Cilt ve saçlar üzerinde büyük ölçüde etkili olan bu sabun, herhangi bir kimyasala yer verilmeyen, tamamen doğal bir üründür.

Killi Sabununun Saça 10 Faydası

Killi sabunun saça faydaları sayılamayacak kadar çoktur. Öncelikle insanlığın en kritik saç problemlerinden olan dökülmelere iyi gelen killi sabun, içeriğindeki toksinler ve faydaları yapıtaşları ile saç köklerini besleyerek gerek yeniden büyüyecek olan saçların daha güçlü olmasını ve saçları dökülmelere karşı koruma altına almaktadır. Bunun ile beraber saç yağlanmasının önüne geçen bu doğal sabun, yağlı saçlarda yağ dengesinin koruyabilmekte, saç köklerinin mikroplardan korunmasını sağlayabilmekte ve saç köklerinin hava almasını sağlayarak çeşitli saç sorunlarını ortadan kaldırabilmektedir.

Tüm bunların yanı sıra mevcut kepeği gidermesi, yeni kepek oluşumunun önüne geçilmesi, saçlara doğal ve hoş bir koku salgılaması, yine killi sabunun saça faydaları arasında yer almaktadır.

Killi Sabunun Cilde Faydaları

Günümüzde kullanılan en doğal sabunlardan biri olarak karşımıza çıkan killi sabun, yalnızca saç üzerinde değil, aynı zamanda cilt üzerinde de mucizevi etkiler gösterebilmektedir. Örneğin; ciltte meydana gelen siyah nokta, akne, sivilce gibi en önemli problemlerin giderilmesini sağlaması, sivilce aknelerden kalan ufak tefek izlerin silinmesini sağlaması, cildin yağ dengesini kurması, deriyi ölü tabakalardan arındırması, ciltte peeling etkisi göstermesi ve bunun gibi pek çok etkisi, yine killi sabunun faydaları olarak ifade edilebilmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Killi sabun, hemen hemen her aktarda, organik pazarda ya da eczanelerde yer alan bakım ürünlerinden biri olurken, bu sabunu satın alırken tamamen doğal ve organik bir ürün olduğundan emin olunması gerekmektedir. Aksi takdirde fayda yerine zararı dokunabilmektedir. Bunun ile beraber killi sabunu, kuru cilt yapısına sahip olanlarda her gün kullanılmak yerine bir gün ara ile kullanılması tavsiye edilmektedir.

Killi Sabun Nerede Satılır?

Killi Sabun, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Killi Sabun satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!