Aktar Bloğu

Killi Sabunun Cilde 5 Faydası

Killi sabunun cilde  faydasi

Killi sabun, günümüzde kullanılmakta olan en doğal sabunlardan biridir. Kil, oldukça eski zamanlardan bu yana insanlar tarafından bilinen ve özelliklerinden faydalanılmakta olan bir üründür. Temizleyici ve cilde olumlu katkı sağlaması gibi özellikleri sayesinde çoğunlukla kadınların tercih etmiş olduğu bu ürün, sıklıkla maske şeklinde kullanılmaktadır. Kilin özelliklerinden faydalanmanın bir diğer yolu ise killi sabundur.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Killi sabun, normalde asitik düzeyi yüksek olan zeytinyağından elde edilmektedir. Kil ve zeytinyağının karıştırılması üzerine elde edilen bu bitkisel sabun, özellikle de yağlı cilde sahip olanlar için iyi gelmektedir. Normal cilt yapısına sahip olanlar beyaz killi sabunu, hassas cilt yapısına sahip olanlar ise kırmızı killi sabunu tercih edebilmektedir.

Killi Sabununun Saça 6 Faydası

Kişisel bakım amacıyla kullanılmakta olan killi sabun, cilde olduğu kadar saçta da faydalıdır. Saç dökülmesi konusunda oldukça etkili olan killi sabun, yağ dengesini sağladığından saçın yağlanmasının da önüne geçebilmektedir. Saç diplerine uygulanması halinde saç köklerinin mikroplanmasını engelleyen bu sabun, ayrıca hava almasını ve ferahlamasını da sağlamaktadır. Kepek önleyici özelliğe sahip olurken, ayrıca doğal ve hoş bir kokuya da sahiptir.

Killi Sabunun Cilde 5 Faydası

Killi sabunun cilde faydaları çeşitlilik göstermektedir. Zengin bir içeriğe sahip olan bu sabun, siyah nokta ve aknelerin giderilmesinde oldukça fayda sağlamaktadır. Sivilce ve aknelerden dolayı ciltte meydana gelen lekelenmeler için de ideal bir ürün olan killi sabun, normal ciltler ya da yağlı ciltler için tercih edilmektedir. Killi sabunun cilde faydalarından bir diğeri de cilde peeling etkisi yaparak ölü tabakaları giderilmesinde yardımcı olmaktadır. Ayrıca cildin toparlanmasını sağlayarak kadifemsi bir görünüm elde edilmesini sağlamak ve ciltte çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkan izlerin giderilmesine yardımcı olmak da killi sabunun cilde faydaları arasında yer almaktadır.

Killi sabununun kullanımında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Killi sabunu satın alırken tamamen doğal olduğundan emin olunması gerekmektedir. Killi sabun kuru cilt yapısına sahip olan kişiler için zararlı olabilirken, bu cilt yapısında kabarmalara neden olduğu bilinmektedir. Fakat bu durumun aksine killi sabununun kullanımının ardından cilt kurumasa bile, sabundan sonra mutlaka nemlendirici krem kullanılması gerekmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Killi Sabun Nerede Satılır?

Killi sabun, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerinin ve doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen killi sabun satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Benzer İçerikler