Kişisel bakım amacıyla kullanılan yağlardan biridir. Cilt sağlığının yanı sıra bağırsak sağlığı için de oldukça faydalı olan kendir yağı, içeriğindeki omega 3 ve GLA yağ asitleri sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Öte yandan kalsiyum, potasyum, çinko, magnezyum, demir ve fosfor bakımından da oldukça zengin olurken, cilt bakım yağları ve kişisel bakım ürünlerinin vazgeçilmez maddelerinden biri haline gelmiştir.

Kendir Tohumu Yağı Ne İçin Kullanılır?

Kendir Tohumu Yağı Ne İçin Kullanılır?

Kendir Tohumu Yağı Ne İçin Kullanılır?

Çeşitli amaçlar doğrultusunda kullanılabilmektedir. Bunlardan biri cilt ve saç bakımı gibi kişisel bakım olurken, diğer ise boşaltım ve bağışıklık sistemi gibi genel sağlık olabilmektedir.

Günümüzde çeşitli rahatsızlıklar için tavsiye edilen bitkisel yağlardan olan bu yağ, bağışıklık sistemini güçlendirir ve pek çok eklem ağrısı üzerinde de etkili olabilmektedir. Vücudun insülin direncini de artırarak şeker isteğini azaltan bu yağ, iştahı azaltma, zayıflamaya yardımcı olma gibi özelliklere de sahiptir.

Tüm bunların yanı sıra yağ, yaşlanma etkilerinden korunmak, vücudun hormonal dengesini sağlayabilmek, Alzheimer, demans gibi hastalıklardan korunmak ve ergenlik sivilcelerinden kurtulabilmek için de kullanılır. Ergenlik sivilceleri üzerinde oldukça etkili olan cilt bakım yağlarından olması saç ve tırnak bakımını da sağlamaktadır.

Kendir Tohumu Yağını Bebekler Kullanabilir mi?

Bebekler Kullanabilir mi?

Bebekler Kullanabilir mi?

Direkt olarak bebeklere verilebilecek bir yağ değildir. Bebeklerin hassas olmasından dolayı tüketmiş olduğu besinlere dikkat edilmesi gerekirken, ancak anne karnındaki bebekler beyin gelişimleri için kendir tohumundan faydalanabilmektedir. Bunun için de hamile olan annelerin hamileliğinin ilk zamanlarında bu yağı kullanması önerilmektedir. İçeriğinde Omega3 ve Omega6 yağ asitleri sayesinde bebeğin gelişimine yardımcı olan yağ, ayrıca beyin ve sinir hücresi gelişiminde de oldukça etkili olabilmektedir.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler