Aktar Bloğu

Keçi Sütü Sabununun Zararları Var mı?

Keci sutu sabununun zararlari varmi

Anne sütüne en yakın olma özelliği ile bilinen keçi sütü, insan sağlığına büyük ölçüde fayda sağlayan besinlerden biridir. Direk olarak tüketimi mümkün olduğu gibi, kendisinden sabun gibi önemli bir temiz maddesi de elde edilen keçi sütü, saç ve cilt üzerinde de oldukça büyük faydalar sağlayabilmektedir. İçeriğinde aynı zamanda zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı, badem yağı, hint yağı gibi faydalı bitkisel yağlar içeren keçi sütü sabunu, tamamen doğal ve organik bir içeriğe sahip olduğundan fayda sağlamaktadır. Dolayısıyla bu sabunun herhangi bir zararının dokunması pek de mümkün değildir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Keçi Sütü Sabunun Faydaları

Günümüzde saç ve cilt için kullanılan bitkisel sabunlardan keçi sütü sabunu, adeta mucizevi etkiler gösteren bakım ürünlerinden biridir. Keçi sütü sabunu faydaları saymakla bitmezken, ciltte yoğun nemlendirici etki göstermesi, düzenli olarak kullanıldığında gözenekleri temizleyip sıkılaştırması, sivilce, akne, siyah nokta gibi cilt problemlerinin önüne geçmesi, egzama, mantar, sedef gibi deri rahatsızlıklarına iyi gelmesi, ciltte doğal bir peeling etkisi göstererek ölü derilerin atılmasını sağlaması ve cilt tonunu eşitleyip lekelerin giderilmesini, cildi beyazlamasını sağlaması bu sabunun faydaları arasında yer almaktadır.

Ciltte göstermiş olduğu tüm bu etkilerinin yanı sıra saça olan faydaları ile de dikkat çeken keçi sütü sabunu, saç derisinin ve saç tellerinin nemlendirilmesine, saç diplerinde meydana gelen kaşıntı, döküntü, kepek gibi problemlerin çabucak giderilmesine, saç köklerini besleyerek daha canlı ve parlak saçların hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca dökülen saçların yerine yenilerinin uzamasına, saçların daha gür ve hacimli olmasına yardımcı olması, yine keçi sütü sabununun saça olan faydalarındandır.

Bu gibi faydalarından dolayı keçi sütü sabunu günümüzde en çok kullanılan kişisel bakım ürünlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Keçi Sütü Sabunun Zararları Var Mı?

Doğal sabun özelliğine sahip olma ve içeriğinde herhangi bir kimyasala yer verilmemesi sebebiyle insan sağlığına onlarca katkısı olan keçi sütü sabunu, yalnızca faydaları ile bilinen bir sabundur. Her ne kadar bu sabunun faydalarından bahsetsek de, bazı kişilerin aklında keçi sütünün zararları hakkında soru işareti oluşmaktadır. Bu sabun insan sağlığına hiçbir şekilde zarar vermezken, yalnızca süte alerjisi olan bazı kişilerde alerjik reaksiyona neden olabilmektedir. Bu gibi durumlar ise yan etki olarak değerlendirilmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Keçi Sütü Sabunu Nerede Satılır?

Keçi Sütü Sabunu, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Keçi Sütü Sabunu satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!