Aktar Bloğu

Keçi Sütü Sabununun Saça 5 Faydası

Keçi sutu sabununun saca  faydasi

Bilinen en faydalı bitkisel sabunlar arasında yer alan keçi sütü sabunu, günümüzde pek çok kişi tarafından merak edilmekte ve denenmek istenmektedir. Son yılların en popüler sağlık trendlerinden biri olan keçi sütü sabunu, özellikle de saç bakımında oldukça fayda sağlayabilmekte ve dolayısıyla daha çok bu yönde tercih edilmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

İçeriğinde herhangi bir kimyasal madde bulunmaması nedeniyle doğal sabun olma niteliğine sahip olan keçi sütü sabunu, saçlar üzerinde mucizevi bir etki oluştururken, faydaları yalnızca bunun ile sınırlı kalmamaktadır. Cilt için de pek çok fayda sağlayan bu sabun, özellikle yağlı ciltler için ideal bir kişisel bakım ürünüdür. Bunun nedeni ise, cildin yağ dengesini oluşturması ve daha sağlıklı bir cilde kavuşulmasını sağlamasıdır. Ayrıca keçi sütü sabunu ciltteki gözeneklerin temizlenmesini, egzama gibi cilt rahatsızlıklarının giderilmesini, kişinin siyah noktalardan kurtulmasını, tahriş ve kızarıklığın ortadan kalmasını sağlayabilmektedir.

Keçi Sütü Sabununun Saça 5 Faydası

Keçi sütü sabununun saça faydaları herkesçe malumdur. Pek çok saç ve saç derisi problemini ortadan kaldıran bu sabun, özellikle de saç dökülmesi gibi pek çok kişinin en önemli saç problemini ortadan kaldırabilmektedir. Üstelik bu özelliği sayesinde daha gür ve hacimli saçlara sahip olunmasına da yardımcı olabilmektedir.

Bunun ile beraber keçi sütü sabununun saça faydalarından bazılarına örnek göstermek gerekirse, bu sabun saç köklerinin güçlenmesine ve daha sağlıklı saçların elde edilmesine fayda sağlayabilmektedir. Öte yandan yine kepek gibi saç derisi problemlerinin giderilmesine, saç kıran rahatsızlığının geçmesine ve dökülen saçların yerine yenisinin uzamasına yardımcı olması da, keçi sütü sabununun faydaları arasında yer almaktadır.

Keçi Sütü Sabununun Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Keçi sütü sabununun faydalarını görebilmek için mutlaka düzenli olarak kullanılması ve kullanım önerilerine uyulması gerekmektedir. Saç dökülmesinin önüne geçebilmek ya da kepek problemini ortadan kaldırabilmek amacıyla kullanılacak olan keçi sütü sabununun genellikle banyoda kullanılması tavsiye edilmektedir. Saçın ıslatıldıktan sonra sabunun saça sürülerek köpürtülmesi ve saç diplerine birkaç dakika boyunca iyice masaj yapılarak uygulanması gerekmektedir. Ardından bol su ile durulanması ve bu işlemin en az 2 ya da 3 defa tekrarlanması faydalı olmaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Keçi Sütü Sabunu Nerede Satılır?

Keçi Sütü sabun, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen keçi sütü sabun satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!