Keçi sütü sabunu, günümüzde oldukça değerli olan kişisel bakım ürünlerinden biridir. İnsan sağlığına büyük faydalar sağlayan bu sabun, özellikle de cilt üzerinde etkilidir. İçeriğinde bol miktardaki keçi sütünün yanı sıra Hindistan cevizi yağı, hint yağı, badem yağı ve shea yağı gibi bitkisel yağlar bulunan bu sabun, yüzde 100 doğal ve organik ürünlerden elde edilmektedir.

Son yıllarda oldukça popüler bir hale gelen bitkisel sabunlardan keçi sütü sabunu, günlük olarak kullanılabilen ve daha ilk kullanımlarda dahi etkisi gösterebilen bir sabundur.

Keçi Sütü Sabununun Saça 7 Faydası

Keçi sütü sabunu faydaları yalnızca cilt ile sınırlı kalmazken, saçlar üzerinde de büyük etkiler gösterebilmektedir. PH değerli yüksek olan keçi sütü sabunu, saçın her telini tek tek nemlendirmekte, kuru ve yıpranmış olan saçların iyileşmesine yardımcı olmakta ve saç derisinde meydana gelen deri döküntüsü, kepeklenme, egzamayı gibi deri hastalıklarını hızlı bir şekilde gidererek kaşıntıyı da ortadan kaldırabilmektedir.

Tüm bunların yanı sıra saç derisindeki kan dolaşımını hızlandıran ve saçların daha hızlı bir şekilde uzamasını destekleyen keçi sütü sabunu, nemlendirici özelliği sayesinde saç tellerini güçlendirirken, aynı zamanda daha gür ve hacimli bir saç yapısı elde edilmesine yardımcı olmaktadır.

Keçi Sütü Sabununun Cilde 13 Faydası

Keçi sütü sabununun cilde faydaları saymakla bitirilemeyecek kadar çoktur. En büyük cilt sorunlarından siyah nokta, akne ve sivilceler konusunda oldukça iddialı olan keçi sütü sabunu, düzenli bir şekilde kullanıldığında gözenekleri sıkılaştırarak bu sorunlara kesim çözüm üretmektedir. Ciltte meydana gelen sedef, egzama, mantar gibi hastalıkların iyileşmesine yardımcı olması, ciltte peeling etkisi oluşturarak derinlemesine temizlemesi, bu nedenle de lekelerin giderilmesini, cilt tonunun açılmasını ve cildin beyazlamasını sağlaması, yine keçi sütü sabununun cilde faydaları arasında yer almaktadır.

Bu doğal sabunun cilt üzerindeki etkileri elbette ki bu kadarla sınırlı değildir. Diz kapağı, dirsek, koltuk altı gibi kararan bölgeler cilt tonunu eşitleyen keçi sütü sabunu, güneş lekelerine karşı da savaşmaktadır. Bu sabunun faydalarını en etkili şekilde görebilmek için düzenli kullanılması ve uygulama esnasında çok fazla baskı uygulamadan dairesel hareketlerle masaj yapılması gereklidir. Sonrasında da bol su ile durulanmalı ve sabun kalıntısı kalmadığından emin olunmalıdır.

Keçi Sütü Sabunu Nerede Satılır?

Keçi Sütü Sabunu, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Keçi Sütü Sabunu satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.