Keçi sütü sabunu, keçilerin sütünden elde edilen bir sabundur. Kişisel bakım alanında kullanılan keçi sütü sabunu, pek çok cilt hastalığında etkisi kanıtlanmış olan sabunlardan biridir. Keçi sütünün içeriğindeki A, B, C ve E vitaminleri ile sitrik asit, amino asit, enzim, doymamış yağ asitleri ve çinko gibi sağlıklı ve besleyici maddeler sayesinde insan vücudunu ve cildi besleyebilmektedir. Keçi sütünün bu özelliklerinden faydalanabilmek mümkündür. Bitkisel sabunlar kategorisinde yer alan bu sabun aktarlardan, organik pazarlardan ya da eczanelerden temin edilebilmektedir.

Keçi Sütü Sabunu Nasıl Kullanılır?

Keçi Sütü Sabunu Nasıl Kullanılır?

Keçi Sütü Sabunu Nasıl Kullanılır?

En verimli bir şekilde faydalanabilmek için ılık su ile bol bol köpürtülerek kullanılması gerekmektedir. Kullanıcının tercihine göre ister banyo yaparken ister günlük kullanımda bolca köpürtülerek kullanılması yeterli olacaktır.

Yüzüne uygulamak isteyenlerin direk olarak uygulamaya geçmek yerine önce ıslatarak köpürtmesi ve köpüklerin yüze sürmesi önerilmektedir. Yüzde sivilce ya da bunun gibi cilt problemleri olması durumunda ise baskı yapılmadan köpüğün masaj yapılarak uygulanması gerekmektedir.

Keçi Sütü Sabunu Özellikleri

Keçi Sütü Sabunu Özellikleri

Keçi Sütü Sabunu Özellikleri

Özellikle saç bakımı, cilt bakımı ve güzelliği gibi amaçlarla kullanılmakta olan bu doğal sabunun pek çok özelliği bulunmaktadır. Keçi sütünün A, B1, B12, B6, C, D, E vitaminlerinin yanı sıra çinko, demir, selenyum gibi mineraller, sitrik asit, yağ asitleri ve antioksidan ve enzimlerle zengin bir yapıya sahip olması sebebiyle, bu zenginliğe sahiptir. Bu özellikleri sayesinde oldukça besleyici bir doğallık olan sabun, pek çok fayda sağlamaktadır.

Keçi Sütü Sabununun Faydaları

Hem saç üzerinde hem de cilt üzerinde mucizevi etkileri bulunmaktadır. Kaşıntılara iyi gelen bu sabun, cildin yağ oranını dengelemekte ve derinlemesine temizliğini sağlamaktadır. Siyah noktaların yok olmasına, akne ve sivilcelerin kaybolmasına yardımcı olan bu sabun, ayrıca başta kuru ciltler olmak üzere her türlü cilt tipini nemlendirerek canlı tutmaktadır.

Bunun ile beraber saçlar üzerindeki sabunun faydaları ise; saçların dökülmesini önlemek, daha gür ve hacimli bir görünüm elde etmesini sağlamak, kepek oluşumunun önüne geçmek, saçları yumuşatmak ve köklerini güçlendirmektedir.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.