Aktar Bloğu

Kayısılı Çayın Besin Değeri Nedir? Kaç Kaloridir?

Kayisili cayin besin degeri nedir kac kaloridir

Kayısılı bitki çayı, insan sağlığına çeşitli konularda fayda sağlayan çaylardan biridir. Özellikle fazlalık kilolarından kurtulmak isteyen kişiler için olumlu yönde etki gösteren kayısılı bitki çayı, A, B ve C vitaminleri açısından oldukça zengin olması ile bilinmektedir. Öte yandan lifli bir meyve olması sebebiyle hastalıklara karşı koruyucu bir etki gösteren bu bitki çayı, antioksidan özelliği sayesinde de kan dolaşımını ve hücre yenilenmesini hızlandırıcı bir fayda sağlayabilmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Kayısılı çayın faydaları oldukça fazladır. İçeriğinde bulundurduğu lifler sayesinde bağırsak tembelliğini düzenleyen, kabızlığa iyi gelen bu bitki çayı, kemik gelişimine destek olma, cilt sağlığını koruma, göz sağlığına iyi gelme, iltihaplanmaların giderilmesi, sindirim sistemini desteklemesi, kalp sağlığına iyi gelmesi ve kansere karşı mücadele etme gibi konularda etki gösterebilmektedir.

Kayısılı Çayın Besin Değeri

Günümüzde oldukça sık tüketilen bitki çayları arasında yer alana kayısı çayı, besin değeri oldukça ideal olan bir bitki çayıdır. Bu nedenle sağlık konusunda faydalı olurken, kayısılı çayın besin değeri genellikle çayın oranına göre değişiklik gösterebilmektedir. Yağ, karbonhidrat ve protein bakımından da ideal bir seviyede olan 0,5 civarında değer ile dikkat çeken bu kayısılı bitki çayları, kilojul ve kalori bakımından farklılık gösterebilmektedir. Ortalama olarak bir kupalık kayısılı çayın besin değeri ise; 4,184 j ve 1 kalori kadardır.

Kayısılı Çay Kaç Kalori?

Kayısılı çayın kalorisi tüketilen çay miktarı ile alakalı olan bir durumdur. Örneğin; 240 milimlik bardak için kayısılı çayın kalorisi 2 kalori kadar olurken, 100 gramlık bir çayın kalorisi de 1 kalori kadar olmaktadır.

Kayısılı Çayın Faydaları Nelerdir?

Hemen hemen her aktardan satın alınabilmesi mümkün olan kayısılı çay, zayıflamadan kabızlığa, bağışıklık sisteminden kansere kadar pek çok sağlık probleminde fayda sağlayan bitki çaylarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Örneğin; kemik sağlığına ve gelişimine destek olan kayısı çayı, sağlıklı bir kemik gelişimi için gerekli olan bütün vitamin ve mineralleri bünyesinde barındırmaktadır. Bunun ile beraber içeriğindeki A vitamini ile göz sağlığını da koruyucu bir etki gösteren görme yetisini iyileştirme gibi konularda fayda sağlamaktadır. Antiinflamur özelliği sayesinde iltihaplanma ve kalp hastalığı gibi çeşitli sağlık sorunlarına karşı da etkili olabilmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Kayısılı Çay Nerede Satılır?

Kayısılı Çay, aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Kayısılı Çay satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitki çaylarını inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!