Aktar Bloğu

Kantaronlu Bitki Çayının Cilde Faydaları!

Kantaronlu bitki cayinin cilde faydalari

Bitki çayları arasında en bilindik olan ve en çok tüketilen kantaronlu bitki çayı, insan sağlığı konusundaki faydaları ile bilinen bir çaydır. Sarı kantaron bitkisinin taze ya da kurutulması ile hazırlanan bu bitki çayı, doğru ve düzenli bir şekilde kullanıldığı takdirde geniş bir alanda fayda sağlayabilmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Kantaronlu çayın faydalarından bahsetmek gerekirse; doğal bir antidepresan olarak bilinen kantaron çayı, strese, sinire, gerginliğe ve depresyona olumlu yönde etki edebilmektedir. Bunun ile beraber hücrelerin daha hızlı bir şekilde yenilenmesine fayda sağladığından yaraların da hızlıca iyileşmesine etki eden kantaron çayı, aynı zamanda hazmı kolaylaştırma, sindirim sistemini düzene sokma ve kansere karşı savaşma gibi etkiler de gösterebilmektedir.

Kantaronlu Bitki Çayın Cilde Faydaları Nelerdir?

Kantaronlu bitki çayının cilde faydaları bir hayli çoktur. Egzama, sedef, mantar gibi cilt hastalıklarına karşı savaşan ve iyileşme sürecini hızlandırma konusunda fayda sağlayan bu bitki çayı, ciltte meydana gelen yara, yanık, kesik gibi durumlar karşısında da etkili olabilmektedir. Bu gibi sorunlar karşısında hücrelerin hızlıca yenilenmesi ve yaraların iyileşmesine fayda sağlayabilmektedir.

Bunların yanı sıra ciltte meydana gelen sivilce, siyah nokta ve akne gibi önemli cilt sorunlarının giderilmesi, iltihaplı sivilcelerin kurutulması ve güneş yanığı ya da cilt lekelerinin ortadan kaldırılması da yine Kantaronlu bitki çayın cilde faydaları olarak örneklendirilebilmektedir.

Kantaronlu Bitki Çay Cilde Sürülür mü?

Bitki çayları genellikle tüketilerek kullanıldığında faydalı olmaktadır. Günlük olarak bir ya da iki fincan kadar tüketildiğinde ve düzenli olarak kullanıldığında etkili olan bu çaylardan bazıları ise cilde uygulanabilmektedir. Kantaronlu bitki çayı da bu çaylardan biridir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Kantaronlu bitki çayını cilt problemleri için yüze ya da cilde uygulayabilmek mümkündür. Örneğin; bir pamuk yardımı ile sorunlu bölgeye pansuman şeklinde uygulanabilen bu çay, etkisini gösterebilmektedir.

Kantaronlu Bitki Çayı Cildine Kimler Uygulamalı, Kimler Uygulamamalıdır?

Kantaronlu bitki çayı hemen hemen herkesin cilt bakımında kullanabileceği bir bitki çayıdır. Ancak bazı hassas ciltlerde alerjik reaksiyona neden olabilmektedir. Bu gibi durumlarda kişinin kantaronlu çayı kullanmayı bırakması ve kısa sürede bir uzmana danışması tavsiye edilmektedir.

Cilt bakımında kantaronlu bitki çayı yerine kantaron yağını kullanmak daha etkili olacaktır. Bu gibi ürünlere ise aktarlardan ulaşabilmek mümkündür.

Kantaronlu Bitki Çayı Nerede Satılır?

Kantaronlu Bitki Çayı, aktarlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Kantaronlu Bitki Çayı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitki çaylarını inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.