Her derde deva Kantaron yağını duymayanımız yoktur. Mikropları önler, iltihapları kurutur, hücreleri yeniler. Hem haricen, hem de 1 tatlı kaşığını geçmeyecek şekilde dahilen kullanımı vardır. Özellikle bası yaraları, yatak yaraları, yanık, bebeklerde pişik, saç bakımı gibi sayısız örneğinin verilebileceği durumlarda kullanılan bu yağ, cilt lekelerinde de mucizevi bir etki yaratıyor. Hamilelik ve emzirme dönemleri dışında aklınıza gelebilecek her şeyde kullanabileceğiniz bu yağı aktarcılardan, marketlerden, bitkisel ürün satılan yerlerden hazırını temin edebileceğiniz gibi evde de yapabilirsiniz. Böylece hazır aldıklarınıza göre daha sağlıklı ve kalitelidir.

Kantaron Yağı ile Cilt Bakımı

  • Ciltte yarattığı etkilerden söz edecek olursak;
  • Güneş lekelerini ve sivilce izlerini geçirmeye yardımcı olur.
  • Koyu izler bırakan sivilceleri kurutur.
  • Cildinizin rengi açılır.
  • Pürüzsüz bir yüze sahip olmanızı sağlar.
  • Kremler, peelingler, maskeler, ev yapımı bitkisel karışımları kullanmışsanız fakat sonuç alamamışsanız, kantaron yağını mutlaka denemelisiniz.

Cilde gösterdiği etkilerinden dolayı adından sıkça söz ettiren kantaron yağı, cildinizde meydana gelen renk farklılıklarını gidermeye yardımcı olur. Buna ek olarak yukarıda da belirtildiği gibi sivilcelerin, siyah noktaların geçmesine, aknelerin önlenmesine yardımcı olur. Eğer cildinizin daha parlak ve canlı görünmesini istiyor ve bunun için cilt bakım yağları arıyorsanız kadınların sıklıklar tercih ettiği kantaron yağı ile cilt bakımı deneyebilirsiniz.

Peki Kantaron Yağı Cilde Nasıl Uygulanır?

İster pamuğa batırıp, isterseniz parmağınıza damlatarak yüzünüze masaj yapar gibi uygulayabilirsiniz. Bu şekilde uyuyabileceğiniz gibi 1 saat beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Cildinize uygularken 2-3 gün arayla uygulamaya özen göstermelisiniz. Ayrıca uyguladıktan sonra güneşe çıkmamalısınız. Sık aralıklarla kullanırsanız kaşıntılar yapabileceği söylenmektedir. Bunun dışında yan etkisi yoktur. Ancak cildinizde olumsuzluklar hissederseniz kullanımı hemen durdurabilirsiniz. Aynı zamanda hamilelerin, emziren annelerin, kronik, alerjik ya da önemli rahatsızlığı olan kişilerin kantaron yağı kullanımı öncesinde doktorlarına danışmaları önerilmektedir.

Kantaron Yağı Nerede Satılır?

Kantaron Yağı, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerinin ve bitkisel yağların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Kantaron Yağı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel yağları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.