Kakao yağı, kakao ağacının çekirdeğinden elde edilen oldukça faydalı bir yağdır. Yağın insan vücudu için pek çok faydası bulunurken, ayrıca cilt için de çeşitli faydaları bulunmaktadır. En çok kullanılan bitkisel yağlar arasında yer alan bu yağın en bilindik özellikleri ise cildi nemlendirmesi, enerji kaynağı olması, bağışıklık sistemini güçlendirmesi, hamilelik çatlaklarını önlemesi, hazımsızlığı gidermesi, cildi bronzlaştırması, saç ve tırnakları besleyerek daha güçlü bir hale getirmesidir.

Kakao Yağının Cilde Faydaları

Kakao Yağının Cilde Faydaları

Kakao Yağının Cilde Faydaları

Kakao yağının cilde faydaları saymakla bitmeyecek kadar çoktur. İçeriğindeki E vitamini sayesinde cildi besleyen yağ, cildi yeniler, doğal bir esneklik ve parlaklık kazandırır. Güçlü bir antioksidan kaynağı olması sebebiyle serbest radikaller ile savaşarak yaşlanmayı önler. Özellikle hassas ve aşırı kuru cilde sahip olanlar için ideal bir nemlendiricidir. Epilasyonun ardından kızaran ve tahriş olan cildi yatıştırabilen yağ, ayrıca güneş yanıkları için de kullanılabilir.

Dudakların nemlendirilmesi, kurumasının önlenmesi gibi kişisel bakım açısından da bir hayli etki olan yağ, hamilelik çatlarının önüne geçilmesinde, cildin hızlı ve doğal bir bronzluk kazanmasında ve yıpranmış saçların güçlenmesinde fayda sağlamaktadır.

Cildin yanı sıra insan vücuduna ve sağlığına da faydaları olan yağ, hazımsızlığı giderir, cilde ve vücuda enerji verir, bağışıklık sistemini güçlendirir. Bunların yanı sıra içerdiği antioksidan ve yağ asitleri sayesinde cilt kalitesini ve vücudu yaşlanma etkilerine karşı korur.

Kakao Yağının Zararları Var mı?

Zararları Var mı?

Zararları Var mı?

Kakao yağının faydaları olduğu kadar, aşırı kullanıldığında zararları da vardır. Bu yağ bazı kişilerde kilo alımına neden olabilirken, bazı kişilerde de alerjik reaksiyonlara neden olabilmektedir. Özellikle de alerji ve cilt problemlerine eğilimli olan kişilerde sivilce oluşumunu tetikleyebilmekte ve artmasını sağlayabilmektedir. Bazı kişilerde derinin şişmesi, kurdeşen dökmesi, kaşıntı gibi çeşitli problemlere yol açtığına da rastlanmıştır. Öte yandan bazı uzmanlara göre doymuş yağ olarak kabul edilen bu yağ, kolesterol, kalp ve solunum problemlerine de neden olabilmektedir.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

Bir düşünce “Kakao Yağının Cilde Faydaları

  1. EDA dedi ki:

    Uzaktan en güvenilir alabileceğim ürünler burada. İnternet alışverişinde gerçekten çok iyi bir deneyim oldu.

Yorumlar kapalı.