Aktar Bloğu

Kabak Çekirdeği Yağıyla Yapılabilecek Cilt Bakımları!

Kabak Çekirdeği, Türk toplumunda önemli bir yere sahip olan kuruyemişlerden biridir. Genellikle akşamları çayın yanında tüketilen kabak çekirdeği insan sağlığına önemli faydalar sunarken, bitkisel yağı da bir o kadar faydalı olabilmektedir. Dolayısıyla bitkisel yağlar arasında iyi bir yer edinmeyi başaran kabak çekirdeği, günümüzde pek çok insan tarafından hem kişisel bakım alanında, hem de genel sağlık alanında gönül rahatlığı ile kullanılmaktadır.

Kabak Çekirdeği Yağıyla Hangi Cilt Bakımları Yapılır?

Kabak çekirdeği yağı, pek çok insan için önemli bir kişisel bakım ürünü haline gelmiştir. Kabak çekirdeği yağı ile birbirinden farklı cilt bakımları yapabilmek mümkün olurken, cildin direnç sistemini güçlendirici, cildi güzelleştirici, güneş lekelerini giderici, göz çevresindeki yaşlanma belirtilerini giderici ve cildi nemlendirici uygulamalar, bu cilt bakımlarından yalnızca bazılarıdır.

Bir nevi cilt bakım yağları olarak da tercih edilebilen kabak çekirdeği yağı, tamamen doğal ve bitkisel bir içeriğe sahiptir. Özellikle de E vitamini bakımından zengin olması sebebiyle cilde pek çok fayda sunan bu yağ, günlük olarak direkt cilde uygulanabileceği gibi, kremlerin içerisine karıştırılarak ya da maske haline getirilerek de kullanılabilmektedir.

Kabak Çekirdeği Yağının Cilde Faydaları

İnsan cildini beslemesi, nemlendirmesi, güzelleştirmesi ve bu gibi olumlu etkiler göstermesi nedeniyle cilt bakım yağları arasında yer alan kabak çekirdeği yağı, doğru ve düzenli kullanımlarda daha sağlıklı bir cilt yapısı elde etmeye yardımcı olmaktadır. Kabak çekirdeği yağının cilde faydalarına birkaç örnek göstermek gerekirse; cilt lekeleri ile savaşması, güneş lekelerini ortadan kaldırması, hücre zarlarının yıpranmasının önüne geçmesi, iltihaplı sivilceleri gidererek cildi kusursuz bir hale getirmesi, cildin elastikiyetini sağlayarak yumuşacık hale getirmesi ve kırışıklık oluşumunu geciktirmesi olarak gösterilebilmektedir.

Kabak Çekirdeği Yağı Cilde Nasıl Uygulanır?

Kabak çekirdeği yağı hafif bir yapıya sahip olan bitkisel yağlardan biridir. Bu nedenle cilde direk olarak uygulanabilmesi mümkün olmaktadır. Fakat yine de hassas cilt yapısına sahip olanların alerjik reaksiyon göstermemesi için diğer hafifi bitkisel yağlar ya da su ile seyrelterek kullanması tavsiye edilmektedir.

Kabak çekirdeği yağını pamuk yardımı ile cilde tonik şeklinde uygulayabilmek mümkündür. Örneğin; cilt lekelerini gidermek isteyenler bu şekilde lekelerin üzerine düzenli bir şekilde uyguladığında kısa süre içerisinde sonuç almaya başlayacaktır.

Kabak Çekirdeği Yağı Nerede Satılır?

Kabak Çekirdeği Yağı, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerinin ve bitkisel yağların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Kabak Çekirdeği Yağı satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel yağları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

Benzer İçerikler

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.