Isırgan otlu sabun, genellikle pek fazla bilinmeyen, ancak insan sağlığına önemli faydaları dokunan bir bitkisel sabundur. Tamamen bitkisel yollardan organik olarak hazırlanan bu sabun, hem cilde, hem de saçlara fayda sağlamaktadır.

Isırgan otlu sabun cilt sağlığı alanında kullanıldığında adeta bir peeling ya da maske görevi üstelenirken, ciltte mucizevi etkiler gösterebilmektedir. Saç sağlığı açısından kullanıldığında ise şampuanları tarihe gömecek niteliklere sahip olabilmektedir. Dolayısıyla oldukça önemli bir kişisel bakım ürünü olan ısırgan otlu sabun, günümüzde hemen hemen her aktardan ya da organik pazarlardan temin edilebilmektedir.

Isırgan Otlu Sabunun Faydaları Nelerdir?

Yapılan araştırmalara göre ısırgan otlu sabunun faydaları neredeyse sayılamayacak kadar çoktur. Kaş, kirpik, saç, tırnak ve cilt bakımı konusunda oldukça etkili olurken, antioksidan, antimikrobiyal ve bunun gibi özellikleri ile bilinmektedir.

Isırgan otlu sabunun faydaları, herhangi bir kimyasal bileşen ya da koruyucu madde içermediğinden ve yüzde 100 doğal bir sabun olduğundan kaynaklanmaktadır. Doğru ve düzenli kullanıldığında büyük faydalar sunabilen bu sabunu, dikkatli kullanmak önemlidir.

Isırgan Otlu Sabunun Cilde Faydaları

Her ne kadar günümüzde pek yaygın olarak kullanılamasa da, ısırgan otlu sabunun cilt üzerindeki faydaları neredeyse sayılamayacak kadar çoktur. Bu sabunun cilt üzerindeki en büyük özelliklerinden biri de cildi yağdan ve kirden derinlemesine temizlemesidir. Bu sayede cilt gözeneklerini açarak cildin derinlemesine nefes almasına yardımcı olmaktadır. Öte yandan cildi ölü derilerden arındırması, ergenlik dönemi sivilceleri gibi sivilce, siyah nokta ve akne gibi problemleri gidermesi, kuru ciltlerde nem dengesini kurması ve cildin devamlı nemli kalmasını sağlaması yine bu sabunun faydaları arasında yer almaktadır.

Isırgan Otlu Sabunun Saça Faydaları

Isırgan otu sabununun saç üzerindeki faydalarına ise; saç derisinde meydana gelen problemleri gidermesi, saçta kepek oluşumunu engellemesi ve mevcut kepekleri gidermesidir. Bunun ile beraber saç diplerinde oluşan sivilceler konusunda da oldukça etkili olan bu doğal sabun, aynı zamanda saç dökülmelerini büyük ölçüde azaltmakta, dökülen saçların yerine yenisinin uzamasını sağlaması ve kırılan saçları onarması ile bilinmektedir.

Her banyoda gönül rahatlığı ile kullanabilmenin mümkün olduğu bu sabun, yanında herhangi bir kimyasal olmadan kullanılmalıdır. Aksi takdirde herhangi bir fayda sağlayamayabilir.

Isırgan Otlu Sabun Nerede Satılır?

Isırgan Otlu Sabun, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Isırgan Otlu Sabun satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.