Isırgan otu sabunu, her ne kadar yaygın olarak kullanılan bir ürün olmasa da, cilt ve saç bakımında bir hayli faydalı olan bir bitkisel sabundur. Isırgan otu bitkisinin tüm özelliklerine hakim olan bu sabun, yüzde 100 bitkisel ve organik bir içerikle karşımıza çıkmaktadır. Dolayısıyla herhangi bir zararı olmayan bu önemli sabunu gönül rahatlığı ile kullanabilmek mümkündür.

Isırgan otlu sabun, günümüzde hemen hemen her aktardan ya da organik ürün satışı gerçekleştiren yerlerden temin edebilmek mümkündür. Ciltte ve saçlarda bir maske etkisi gösterebilen bu sabun, pek çok kişisel bakım ürününden daha etkili olabilmektedir.

Isırgan Otlu Sabununun Saça 9 Faydası

Isırgan otlu sabunun saç üzerindeki etkileri oldukça fazladır. Özellikle de kepek problemine kesin bir çözüm olarak kullanılan ısırgan otlu sabun, saç derisinde meydana gelen kepeğin ve pul pul dökülmelerin önüne geçmekte, yeni kepek oluşumunu da engellemektedir. Bunun ile beraber saç diplerinde iyi bir temizlik yapan bu sabun, gözeneklerin açılmasını sağlayarak saç derisinin nefes almasını ve saçların daha sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayabilmesi, ısırgan otlu sabunun faydaları arasında yer almaktadır.

Tüm bu etkilerinin yanı sıra saç diplerindeki yara ve tahrişler konusunda da bir hayli etkili olan ısırgan otlu sabun, saç dökülmelerini de engelleyebilmekte ve dökülen saçların yerine büyük oranda yenisinin uzamasını sağlayabilmektedir.

Isırgan Otlu Sabunun Cilde 10 Faydası

Isırgan otlu sabunun cilde faydaları şaşılacak kadar çoktur. Örneğin; cildi yağdan ve kirden arındırması, tıkanan gözeneklerin açılmasını sağlaması, cildin daha rahat nefes alabilmesine yardımcı olması ve ciltte peeling etkisi oluşturarak ölü derinin atılmasını sağlaması ısırgan otlu sabunun cilde faydaları olarak gösterilebilmektedir.

Cilt üzerindeki tüm bu etkilerinin yanında banyoda kullanıldığında vücut ısısını dengeleyen ve rahatlamayı sağlayan bu doğal sabun, romatizma nedeniyle ortaya çıkan ağrıların ve kas ağrılarının hafiflemesini, kan dolaşımını hızlandırarak karıncalanmaların giderilmesini sağlayabilmektedir.

Diğer tüm bitkisel ürünlerde olduğu üzere ısırgan otlu sabunun da faydalarını görebilmek için düzenli ve dikkatli kullanılması önemlidir. Cilt bakımında sabah ve akşam olmak üzere günde en fazla 2 defa kullanılabilen bu sabun, saç bakımında ise banyolarda kullanılabilmektedir.

Isırgan Otlu Sabunu Nerede Satılır?

Isırgan Otlu Sabunu, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Isırgan Otlu Sabunu satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

2 “Isırgan Otlu Sabununun Cilde 10 Faydası!”üzerine düşünceler

  1. MUSTAFA dedi ki:

    İlk defa aldığım ürün olmasına rağmen çok memnun kaldım herkes için tavsiye ediyorum. Çok hızlı geliyor ve ürün paketlemesi çok sağlam.

  2. EKREM dedi ki:

    Oldukça sağlam kargolanmış, yanında gönderdiğiniz kahve hediyesi için teşekkür ederim.

Yorumlar kapalı.