Aktar Bloğu

Isırgan Otlu Sabunun Zararları Var mı?

sirgan otlu sabunun zararlari var mi

Isırgan otlu sabun, pek çok derde deva olan ısırgan otundan elde edilmektedir. Yapılan araştırmalar neticesinde faydaları kanıtlanan bu bitkisel sabun, günümüzde birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Tümüyle bitkisel olarak üretilen ve içeriğinde herhangi bir kimyasal maddeye yer verilmeyen ısırgan otlu sabun, cilt üzerinde hiçbir olumsuz etki oluşturmamaktadır. Isırgan otlu sabun çoğunlukla yağlı cilt tipine sahip olan kişiler tarafından tercih edilirken, gerek kişisel bakım, gerekse saç bakımı amacıyla kullanılabilmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Tamamen doğal yollardan elde edilen ısırgan otlu sabun, yağlı ciltler için peeling etkisi oluşturmaktadır. Bu cilt tipinde yağ dengesini sağlayarak maske görevi edinen ısırgan otlu sabun, günümüzde kullanılmakta olan pek çok kozmetik ürününden daha faydalıdır. Zararsız, daha az maliyetli ve cilt sorunları açısından oldukça etkili olan bu doğal sabun, yalnızca ciltte değil, vücutta da kullanılabilmektedir. Saç, kaş, kirpik, tırnak ve cilt sağlığına da katkıları olduğu bilinirken, bu sabunu eczanelerde ya da aktarlarda bulabilmek mümkündür.

Isırgan Otlu Sabunun Faydaları

Isırgan otlu sabunun en önemli niteliklerinden birisi cildi yağ ve kirden tümüyle arındırabilmesidir. Bu sayede cildin gözeneklerini açan bu sabun, cildin rahat nefes alabilmesini sağlamakta, akne sivilcelerden kurtulmasına yardımcı olmaktadır. Ciltteki ölü deriyi temizlerken, daha sağlıklı bir görünüm elde etmesini sağlamakta, kahverengi lekeleri en aza indirgemektedir. Kuru ciltleri de nemlendiren ısırgan otlu sabun, yaşlanmak etkilerine karşı mücadele etmektedir.

Egzama, sedef ve mantar gibi çeşitli cilt ve deri rahatsızlıkları için ideal bir sabun olan ısırgan otlu sabun, vücuttaki pek çok probleme iyi gelmektedir.

Saç üzerindeki ısırgan otlu sabunu faydaları ise, saç derisinde meydana gelen problemlerin giderilmesine yardımcı olmak, özellikle saç derisinde ortaya çıkan kepeği engellemek ve ayrıca saç diplerindeki sivilcelerin giderilmesini sağlamaktır. Ayrıca saçların daha hızlı bir şekilde uzamasını sağlarken, saç dökülmesini büyük ölçüde azaltmakta ve seyrek saçları çoğaltmaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Isırgan Otlu Sabunun Zararları Var Mı?

Isırgan otlu sabunun zararları hakkında herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Çoğunlukla faydaları hakkında bilgilere ulaşılabilirken, insan cildine ve vücuduna olan faydalarının kanıtlandığı da bilinmektedir. Isırgan otlu sabunun özelliklerinden en iyi şekilde yararlanabilmek için günlük olarak ve düzenli bir şekilde kullanılması gerekmektedir.

Isırgan Otlu Sabun Nerede Satılır?

Isırgan Otlu Sabun, marketlerde, aktarlarsa, bitkisel ve doğal sabunlarla birlikte kozmetik ürünlerin satıldığı dükkanlarda bulabilirsiniz. İnternetten hemen ısırgan otlu sabun satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer bitkisel ve doğal sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Benzer İçerikler

Bir düşünce “Isırgan Otlu Sabunun Zararları Var mı?

  1. LATİFE dedi ki:

    Görseldeki gibi gelen bir ürün. Gerçekten doğru satıcı ve hızlı kargo ile harika bir iş çıkarmışsınız teşekkür ederim.

Yorumlar kapalı.