Aktar Bloğu

Isırgan Otlu Sabunun Saça 5 Faydası

sirgan otlu sabunun saca  faydasi

Isırgan otu, oldukça uzun zamandır saç bakımı için kullanılan şifalı bitkilerden biridir. Vücuda pek çok faydası bulunan ısırgan otu ile elde edilen ısırgan otlu sabunu, ayrıca cilt, tırnak, saç ve kozmetik gibi çeşitli kişisel bakım alanlarında kullanılabilmektedir. İçeriğinde kimyasal maddeye yer verilmemesinden ötürü sıklıkla tercih edilen ısırgan otlu sabunu, genellikle erkekler tarafından tercih edilmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Isırgan otlu sabun cilt bakımı açısından sivilce, siyah nokta, akne gibi problemlere iyi gelirken, selülitlerin ve kırışıklıkların önüne geçebilmekte ve vücuttaki karıncalanmaların giderilmesine yardımcı olmaktadır. Öte yandan ciltteki gözenekleri açarak cilde pürüzsüzlük ve canlılık kazandıran ısırgan otlu sabunu, vücut ısısını dengelemekte ve romatizmaya iyi gelmektedir. Öte yandan ısırgan otlu sabunun faydaları özellikle saç üzerinde daha çoktur.

Isırgan Otlu Sabunun Saça 5 Faydası

Isırgan otlu sabunu, içeriğinde herhangi bir kimyasal bulunmayan doğal sabundur. Bu nedenle de saç üzerinde oldukça büyük etkiler gösterebilmektedir. Çeşitli saç ve saç derisi gibi problemlere iyi gelen ısırgan otlu sabunun saça faydaları saymakla bitmeyecek kadar çoktur.

Isırgan otlu sabunun saça faydaları öncelikle kepekten başlayabilmektedir. Günümüzde pek çok kişinin problemi olan kepek, ısırgan otlu sabun ile kısa sürede gidebilmektedir. Çünkü içeriğindeki yararlı bileşenler kepek oluşumunun önüne geçerken, var olan kepekleri de giderebilmektedir. Bunun ile beraber saç dökülmesi için de oldukça ideal bir sabun olan ısırgan otlu sabunu, saç dökülmesini engellemekte ve bunun ile beraber dökülen saçların yerine yeni saçların çıkmasına yardımcı olmaktadır. Üstelik saçların hızlı bir şekilde uzaması da, yine ısırgan otlu sabunun saça faydalarındandır.

Isırgan Otlu Sabun Saça Nasıl Uygulanır?

Isırgan otlu sabun banyoda rahatlıkla ve güvenle kullanılabilecek bitkisel sabunlardan biridir. Çoğunlukla çeşitli saç problemleri için tavsiye edilen ısırgan otlu sabundan en verimli olarak ve özelliklerinden en fazla faydalanabilmek için kullanım önerilerine dikkat edilmesi gerekmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Saç dökülmesinin önüne geçebilmek için ısırgan otlu sabunun kullanımında öncelikle saçın ıslatılması gerekmektedir. Sonrasında sabunun saç üzerinde köpürtülmesi ve saç diplerine yaklaşık olarak 1 – 2 dakika kadar masaj yapılması gereklidir. Bu şekilde birkaç dakika saça ve saç derisine temas etmesi sağlanarak saç kökleri beslenebilmekte ve yeni saçların uzaması sağlanabilmektedir. Ayrıca kepek oluşumunun engellenmesi için de sabunun saçtan iyice durulanması şarttır.

Isırgan Otlu Sabun Nerede Satılır?

Isırgan otlu sabun, marketlerde, aktarlarda, kozmetik ürünlerle doğal sabunların satıldığı dükkanlarda satılmaktadır. İnternetten hemen Isırgan otlu sabun satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!