Aktar Bloğu

Isırgan Otlu Sabunu Nasıl Kullanılır?

Isırgan otlu sabunu nasil kullanilir

Geçmişten günümüze kadar gelen ve alternatif tıp alanında kullanılan ısırgan otlu sabun, cilt ve saç sağlığına büyük ölçüde fayda sağlayan bitkisel sabunlardan biridir. bilinen ve bilinmeyen pek çok özelliğe sahip bu sabun, yüzde 100 doğal ve bitkisel yöntemlerle elde edilmektedir.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Tamamen ısırgan otunun içeriği ve bileşenlerinden elde edilen bu sabun, içeriğindeki çeşitli vitamin ve mineraller sayesinde faydalı olmaktadır. Üstelik bu faydalarını yalnızca saç ve cilt üzerinde değil, tırnak, kaş ve kirpik sağlığında önemli etkiler göstermektedir.

Isırgan Otlu Sabunu Nasıl Kullanılır?

Genellikle kişisel bakım alanında kullanılan ısırgan otlu sabun, kullanım amacına göre farklı şekillerde kullanılabilmektedir. Örneğin; cilt sorunlarının giderilmesi için kullanılacak olan ısırgan otlu sabunu, sorunlu olan bölgede köpürtülmeli ve parmak uçları ile masaj yaparak uygulanmalıdır. Birkaç dakika boyunca bu şekilde devam edildikten sonra bol su ile yıkanmalıdır.

Saç bakımında kullanılacak olan ısırgan otlu sabun ise her banyoda 2 ya da 3 kez saça uygulanmalıdır. Fayda sağlayabilmesi için de yanında herhangi bir kimyasal içerikli şampuan ve saç kreminin kullanılmaması gereklidir.

Isırgan Otlu Sabunu Özellikleri

Isırgan otlu sabunun en dikkat çeken özelliklerinden biri yağ ve kir nedeniyle tıkanmış olan cilt gözeneklerini temizlemesi, cildin rahat bir nefes almasını sağlamasıdır. Böylelikle cilt lekelerinin, aknelerin, siyah noktaların ve sivilcelerin giderilmesine yardımcı olan bu doğal sabun, yağlı ciltlerde peeling etkisi oluşturmaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!

Tüm bunların yanı sıra kepek ve benzeri sorunların giderilmesini sağlayan, saç derisi gözeneklerini açarak dökülmelerin önüne geçen bu sabun, dökülen saçların yerine yeni saçların çıkmasına yardımcı olmaktadır. Kan dolaşımını hızlandırarak karıncalanma etkileri gösteren sağlık sorunlarına iyi gelmesi, yara ve tahrişlerin iyileştirilmesi ve egzama, sedef gibi cilt hastalıklarına iyi gelmesi de, yine ısırgan otlu sabunun faydaları arasında yer almaktadır.

Isırgan Otlu Sabun Nereden Temin Edilir?

Isırgan otlu sabunu hemen hemen her aktardan, eczanelerden ve organik pazarlardan temin edebilmek mümkündür. Fakat temin edilen bu sabunun yüzde 100 bitkisel olduğundan ve orijinal ısırgan otlu sabun olduğundan emin olunması gereklidir. Aksi takdirde ısırgan otlu sabunun faydaları yerine zararları ile karşılaşmak kaçınılmaz olacaktır. İnternetten hemen Isırgan Otlu Sabun satın almak isteyenler e-Aktariye üzerinden sipariş oluşturabilirler. Aynı zamanda e-Aktariye üzerinden diğer doğal ve bitkisel sabunları inceleyebilir, sipariş oluşturabilirsiniz.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

Bitki Çayları e-Aktariye'de!