Aktar Bloğu

İnci Tozu Sabununun Zararları Var mı?

İnci Tozu Sabununun Zararları Var mı?

İnci tozu sabunu, içeriğindeki inci tozu sayesinde insan bedenindeki en kuvvetli enzim biriminin faaliyetlerini artırmakta olan ve peroksidasyon, bedenin en yakıcı yaşlanma belirtilerini azaltmakta olan oldukça güçlü bir antioksidandır.

Üç bini yılı aşkın zamandır Uzakdoğu tıbbında kullanılmakta olan inci tozu, kullanımının kolaylaşması ve bakım amacıyla kullanılabilmesi için sabun haline getirilmiştir. İnci proteinleri yenik kemik büyümesi için uyarıcı özelliği ile faaliyet gösterirken, kemik yoğunluğunu da artırmaktadır. İnci tozlu sabunda bulunan bu proteinler DNA’nın, insan bedenindeki kalsiyum düzenlemesini sağlayan kendi DNA bölümü ile benzeşmektedir. İnci tozlu sabunun insan vücudundaki etkileri oldukça fazla olurken, metabolizmayı hızlandırabilmektedir. Bunun ile beraber kişisel bakım ürünleri arasında da yer alan bu sabun, cilt akneleri ve sivilcelere iyi gelebilmekte, yenilenmesine ve gençleşmesine katkı sağlamaktadır.

İnci Tozu Sabunun Faydaları

İnci Tozu Sabunun Faydaları

İnci Tozu Sabunun Faydaları

En doğal sabunlardan biri olan inci tozu sabunu pek çok fayda sağlamaktadır. Hücrelerin yenilenmesini sağlayan bu sabun, cildin metabolizmasını hızlandırabilmekte ve cildi sıkılaştırarak kırışıklıkların önüne geçebilmektedir. Cildin parlaklık kazanmasında yardımcı olmakta, elastik kazanmasını sağlamakta ve aknelerin küçülmesini sağlamaktadır. Bunun ile beraber, doğal cilt rengini korumak, ölü hücrelerin atılmasına yardımcı olmak, çilleri gözle görülür şekilde azaltmak ve sivilcelerin yok olmasını sağlamak da inci tozu sabunu faydalarındandır.

Günümüzde her ne kadar pek fazla bilinmese de oldukça olumlu etkileri bulunan bu bitkisel sabun, cildin güneş ışınlarından korunmasını ve kızarıkların azalmasını da sağlamaktadır.

İnci Tozu Sabunun Zararları Var Mı?

Zararları Var Mı?

Zararları Var Mı?

Bilinçli insanlar tarafından oldukça sık kullanılan bu sabunun bilinen ya da bilinmeyen pek çok faydası mevcutken, inci tozu sabunu zararları hakkında herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Asırlardır cilt sağlığına olumlu etkilerde bulunan inci tozu sabunu, cilt sağlığı adına hayati önem taşıyan yapı taşları, proteinler, mineraller ve yirmiden fazla amino asidi bünyesinde barındırmaktadır. Bu nedenle pek çok açıdan cilde fayda sağladığı ve iyi geldiği bilimsel olarak da kanıtlanmıştır.

İnci tozlu sabunun tıpkı diğer pek çok bakım ürünü gibi düzenli bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Günde iki defa ılık su ile bolca köpüklenerek uygulanması gereken inci tozlu sabun, iki hafta sonrasında ciltteki farkı, sivilcelerin ve kırışıklıkların büyük ölçüde azaldığını gözler önüne serebilmektedir.

E-aktariye.com.tr internet sitesinde yer alan ürünlerin tamamı bitkisel destekleyici gıda niteliği taşımakta olup; ilgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak endikasyon ve hastalık adı belirtme kapsamında bitkisel destek ürünleriyle ilgili herhangi bir tanıtım yapılmamakta, bağlı bulunan sosyal medya platfromlarında dahi herhangi bir sağlık tavsiyesi sunulmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç olmayıp, "bitkisel takviye ürünü" niteliği taşımaktadır.

author-avatar

Meltem Canalan Hakkında

e-Aktariye Blog Editörü | Bitkileri merak eder, baharatları sever. Organik ürünler, kullanım alanları, bitkisel yağlar; kullanım alanları, kullanım yöntemleri hakkında araştırma yapar, okuma yapar, inceleme yapar, elde ettiklerini derler, bir araya getirir ve sunar.

Benzer İçerikler

Bir düşünce “İnci Tozu Sabununun Zararları Var mı?

  1. HASAN dedi ki:

    Whatsapptan bir sürü soru sordum hepsine yanıt verdiler ürünü de istediğim gibi kargoladılar çk tşkler artık bir numaralı aktarımsınız

Yorumlar kapalı.